SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Işık var

Önce şunu cesaretle vurgulayabiliriz: Galatasaray geçen yıldan çok çok daha iyi olacak. Düşünün ki geçen sezon yaşanan sefil sezon sonrasında, kadrosunda tek yeni transferi olmayan Galatasaray, Jose Mourinho'nun Manchester United'ına bile efelendi. Daha önce oynanan hazırlık maçlarında rakiplerin Galatasaray'a oranla çok güçsüz ekipler olması hazırlık maçlarındaki ölçü kıstasımızı kısıtlıyordu. Bruma'nın her maç gol atmasına karşın, yine de “Dur bakalımzayıf savunmalara karşı atılan goller ciddi ölçü olamaz” yorumu ile temkinli bir yaklaşımda bulunuyordum.

Dursun Özbek yönetiminin tek transferi Serdar Aziz yedek kulübesinde. Kiralık 2 oyuncunun dönüşü ile bir takımın toparlanması elbette mümkün olamaz. Jan Olde Riekerink'in hakkını vermek gerek. Artık sahada ne yaptığını bilen bir Galatasaray var. Takım savunması yine çok güçlü değil. Çünkü bu kadro yapısından savunmacı takımçıkmaz. Ancak Sneijder dahil herkes top rakipte iken duvar olmaya çalışıyor, arkadaşlarına yardımediyor. Biraz Dzemaili aksıyor; acaba gitmekmi istiyor diye kafama takılmıyor değil. İsmi, kariyeri bu kadar kötü oynamasını anlamsız kılıyor.

İbrahimoviç farkıyla ManU öne geçerken, erken gelen golle Galatasaray'ın dağılabileceği kuşkusu bile oluşmuştu. Sarı-kırmızılılar paniğe girmeden baskıyı azaltıp, direnç göstermeye başladı. Sinan forvet ustalığında bir kafa golü atıp De Gea gibi bir kaleciyi avladı. Peşinden Bruma değerini 20 milyon Euro'ya yükseltecek çok usta işi bir gol attı. İkinci yarıdaki oyuncu değişiklikleri sonrasındaMorinho'nun yedekleri işi daha ciddiye aldı ve kısa sürede güç farkını gözler önüne serdi. İlk yarıdaki parlak skor göz boyayabilir ve yönetimtransferden vazgeçebilirdi, eksikliklerin görülmesi adına da bu skor Galatasaray'ın hayrınadır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek