SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Boluspor’un efsane başkanı son yolculuğuna uğurlandı

Boluspor Kulübü eski başkanı, tanınmış iş adamı 75 yaşındaki Yılmaz Becikoğlu'nun cenazesi, Bolu'da son yolcuğuna uğurlandı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı cenaze namazına Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş de katıldı.

Güncellenme: 17:24, 31/07/2016
Boluspor’un efsane başkanı son yolculuğuna uğurlandı

Bolu’da birçok kez vergi rekortmeni olan Becikoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Becikoğlu, bir süredir mücadele ettiği kalp ve çoklu organ yetmezliği hastalığına yenik düştü. Becikoğlu, dün evinde kalp yetmezliği ve ani solunum durması sonucu yaşamını yitirdi. 2 dönem Boluspor Kulübü başkanlığı da yapan Yılmaz Becikoğlu Çepni Köyü’nde son yolcuğuna uğurlandı.

Çepni Köyü Camii’nde helallik alınmasının ardından Becikoğlu’nun cenaze namazı köy mezarlığının yanında bulunan boş alanda kılındı. Cenazeye Becikoğlu’nun ailesi ve yakınlarının yanısıra, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, Boluspor yönetimi, teknik heyet ve futbolcular ile spor, siyaset ve iş dünyasından birçok isim katıldı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı cenaze namazının ardından Becikoğlu köy mezarlığında toprağa verildi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş gazetecilere yaptığı açıklamada, Yılmaz Becikoğlu’nun hayatında önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak şöyle dedi:

“Yılmaz ağabeyi kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Benim hayatımda etkisi olan değerli bir insanı kaybettik. Bolu’da hizmetleri olan, özellikle Boluspor’a çok katkıları olan, heyecan duyan, Boluspor’u sevdiği kadar Trabzonspor’u da seven çok değerli bir ağabeyimdi. Benim de futbol antrenörlük hayatımda profesyonel olarak ilk başlangıcımı burada yapmıştım. Güzel günler geçirmiştik. Ama bugün maalesef aramızdan ayrıldı. Allah’tan rahmet diliyorum.”

Yayınlanma Tarihi:17:23,