SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’tan Mario Gomez hamlesi

Beşiktaş’tan Mario Gomez hamlesi

Beşiktaş yönetiminin, siyah beyazlı formayı yeniden giyme olasılığı beliren Mario Gomez için hem Alman golcüyle hem de Fiorentina ile sıcak temasta olduğu iddia ediliyor.

AMK GAZETE

Terör olayları ve darbe girişimi nedeniyle Beşiktaş'a veda eden Mario Gomez'in yeniden siyah-beyazlı formayı giyme ihtimali taraftarda büyük heyecan yarattı. Barcelona, B.Dortmund,West Ham ve Swansea gibi Avrupa'nın birçok önde gelen kulübüyle ismi anılmasına rağmen halen geleceği belirsiz olan Gomez, Türkiye'den ayrılık kararını sorgulamaya başladı. Bunun üzerine harekete geçen yönetim de panzeri ikna etmenin yollarını arıyor.

Alman yıldızın, Beşiktaş'taki yıllık 3.5 milyon garanti ücretini başka bir kulüpte kazanmasının zor olmasının yanı sıra taraftarların geri dönmesi için Twitter'da başlattığı kampanya da yeniden siyah-beyazlı formayı giymeye sıcak bakmasında etkili oldu. Gomez'den umudunu kesmeyen yönetimin, şampiyonluğun gol kralının bonservisini elinde bulunduran Fiorentina kulübü ile sıcak temasta olduğu iddia ediliyor