SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a Serie A’dan stoper

Tecrübeli hoca, Mauricio'yu hem Brezilyalı olması hem de sert oyunu nedeniyle takımında istedi. Başkan direktifi verdi: "Kiralamak için şartları araştırmaya başlayın."

Güncellenme: 21:04, 31/07/2016
Beşiktaş’a Serie A’dan stoper

Beşiktaş’ta stoper transferi için son günlerde listeye giren Mauricio Dos Santos ön plana çıktı. Lazio’da forma giyen 28 yaşındaki Brezilyalı’nın görüntülerini izleyen Şenol Güneş’in, Kamil Glik’e benzeyen özellikleri nedeniyle Mauricio’ya onay verdiği bildirildi.

Tecrübeli teknik adamın, siyah-beyazlıların diğer savunma oyuncuları Rhodolfo, Marcelo ve Adriano’nun da yine Brezilyalı olması nedeniyle Mauricio’ya sıcak baktığı öğrenildi.

Güneş’in, başkan Fikret Orman’la yaptığı görüşmede “Bizim sistemimize uyacak biri. Uzun boylu, sert ve aynı zamanda ayağını iyi kullanıyor” diyerek takımda görme isteğini iletti.

Beşiktaş’ta başkan Fikret Orman da bunun üzerine şartların araştırılması için transfer komitesine direktif verdi. Alınacak isimler için fazla para harcama şansı olmayan Beşiktaş’ın kiralama girişimi yapacağı belirtildi.

Fotomaç