SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Beşiktaş’ın transfer etmek istediği Samuel Eto’o hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eto’o’nun takımda kalmasını yönünde görüş belirten Ali Şafak Öztürk; “Yeni bir yönetimiz. Buraya büyük hedeflerle geldik. Takımımızda bir yapılanma olacaktır, transferler yapılacaktır. Eto’o takımımızın kaptanı. Bizim en başından beri duruşumuz aynı oldu. Hedeflerimiz var. Güçlü bir kulüp kurmak adına elimizden geleni yapacağız. Eto’o’nun bizimle kalmasını istiyoruz. Bize gelen herhangi bir teklif yok. Teklif gelirse şartlara ve duruma göre değerlendiririz. Rakamlarla ilgili, oyuncu takasıyla ilgili herhangi bir görüşmemiz olmadı. Bu iç dengelere zarar verecek bir durum. Dedikodular var, medyaya fazladan yansımış olan bir Eto’o gündemi var. Böyle bir şeyin olmasını düşünmüyoruz. Bahsi geçen kulüp Beşiktaş ise; gördüğümüz kadarıyla izlenen yoldan tatmin olmadık. Teklif gelirse de değerlendirmeyi düşünmüyoruz” diye konuştu.

Kırmızı-beyazlılar ekibin başkanı Öztürk, A Spor’da yıldız futbolcunun geleceği hakkında da konuşarak, “Eto’o bizim kaptanımız. Oyuncu halen kontratlı bir oyuncudur. Çeşitli konuşmalar yapıyoruz ve hedeflerimiz ona aktarıldı. Bu durumu en iyi şekilde kontrol edeceğiz. Böyle transfer bizim istediğimiz olmadan yapılamaz, gücümüzün farkındayız. Teklif gelirse de değerlendirmeyi düşünmüyoruz. En az hasarla bu durumu atlatmaya çalışıyoruz.

İLGİLİ HABERBeşiktaş`a Serie A`dan stoperBeşiktaş`a Serie A`dan stoper

“ETO’O KAMPA KATILMAZSA…”

Hiçbir futbolcu vazgeçilmez değildir. Önemli olan kulüp menfaatleridir. Teklif gelirse, Beşiktaş ile konuşuruz. Kesinlikle olmaz diyemem ama etik olmayan yollara başvurdukları için düşünmüyoruz. Kulüp olarak düşüncemiz böyledir. Belirli şeyler olur, özürler dilenir. Beşiktaş Kulübüyle ilişkileri kaldırıp atmak gibi bir düşüncemiz yok.

Burada doğru bir yol izlenmedi. Bu onarılmadıkça transfere sıcak bakmıyoruz. Kulübün menfaatlerini ayaklar altına almayacağız. Biz güçlü bir kulübüz. Bizim iznimiz olmadan hiçbir şeyin olmayacağının farkındayız.Eto’o yarından sonraki günkü kampta olmasını bekliyoruz. Eto’o kampa gitmezse onu da ayrı değerlendiririz. İsterse Messi olsun bu kulübün menfaatlerini ayaklar altına aldırmayız.

Beşiktaş tarafından bir açıklama yapılmaması, konuşulanların doğru olduğu yönünde bir sinyal veriyor. Hem kulübün, hem oyuncunun menfaatlerini düşünüyoruz ancak kulübün menfaati her şeyden daha önemlidir” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:22:19,