SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Bornova Stadı 1 aya hazır

PTT 1'inci Lig'de Altınordu, bu sezon iç saha maçlarında kullanmayı planladığı Doğanlar'daki Yeni Bornova Stadı'nın gecikme ihtimali üzerine Futbol Federasyonu'na ilk hafta karşılaşmalarını Atatürk Stadı'nda oynamak için başvuru yaparken Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, yeni stadın 1 ay içinde tam anlamıyla hazır hale geleceğini söyledi.

Güncellenme: 13:46, 30/07/2016
Yeni Bornova Stadı 1 aya hazır

Olgun Atila, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte tesiste tamamlanmak üzere olan ikinci etap çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Olgun Atila, “Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Güney tribününü de tamamladık. Işıklandırma direklerini dikiyoruz. Çevre düzenlemesi, yollar ve otoparklarla ilgili çalışmalar neredeyse tamamlandı. Passolig sisteminin kurulumu çalışmalarına da başladık. Bu konuda Futbol Federasyonu ile süreki temas halindeyiz. Amacımız şu an itibariyle gündüz maçı oynanabilecek konumda olan stadımızı resmi maç oynanabilecek hale getirmek. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerimizle incelemelerde ve görüş alışverinde bulunduk” dedi.

GÜNEY TRİBÜNÜ BİTTİ

Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımını üstlendiği Yeni Bornova Stadı’nın ikinci etap çalışmaları ve çevre düzenlemeleri tamamlanma aşamasına geldi. Doğu ve batı tribünlerinin ardından güney kale arkası tribünü inşaatı ve koltuk montajı biten stadın 50’şer metre uzunluğundaki aydınlatma direklerinden 3’ü dikildi. Dördüncü aydınlatma direği de önümüzdeki hafta monte edilecek. Şu an 6700 kapasiteli olan stat, kuzey tarafındaki kale arkası tribün de inşa edilince 12500 kapasiteye ulaşacak. Stat çevresinde açılan yollar asfaltlanırken otopark alanları da oluşturuldu. Ordu 19 Eylül Stadı’ndan sökülmeye başlayan elektronik bilet sistemi de önümüzdeki haftadan itibaren stada monte edilecek.

Yayınlanma Tarihi:13:45,