SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş: Sosa’nın futbol hayatı biter

Milan'a transfer olmak isteyen Jose Sosa hakkında konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, başkan Fikret Orman'ın Arjantinli oyuncuya taviz vermeyeceğini söyledi.

Güncellenme: 21:00, 30/07/2016
Şenol Güneş: Sosa’nın futbol hayatı biter

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avusturya kampının son karşılaşması olan Eibar maçı sonrası medyanın karşısına çıktı.

Sezon çalışmalarının başladığı 8 Temmuz’dan bu yana ilk kez açıklama yapan Güneş, takımdan ayrılmak isteyen Jose Sosa için, “Başkan ‘Hiçbir yere gidemez, futbol hayatı biter’ ifadelerini kullandı” dedi.

İLGİLİ HABERBalotelli ile ilgili hiç olumlu görüşüm olmadıBalotelli ile ilgili hiç olumlu görüşüm olmadı

Güneş transfer için şöyle konuştu; “Hiçbir oyuncunun gitmesini istemediğimi daha önce de söyledim. Ama şartlar itibari ile teknik, ekonomik, idari, psikolojik her türlü karar verilir ona göre de oyuncu alınır. Nihayetinde yönetim ve başkan karar verir. Elimizdeki oyuncuları tutup oynamayan oyuncuları göndermek isteriz. Çok konuşmak istemiyorum çünkü yine speküle edilecek. Elimizde olan oyuncularla en iyisini yapmak için uğraşacağız. Yönetimin de transfer için gayret gösterdiğini biliyorum. Oyuncuların hataları olabiliyor.”

Beşiktaş’ta kadro dışı bırakılan ve Milan ile görüşmeler yapan Arjantinli Jose Sosa için de konuşan Şenol Güneş, “Sosa’nın en azından burada antrenmanlarda olması gerekiyordu. Ben kendisiyle konuştum. Ben Sosa’yı kaybetmek istemem ama davranışlarını da doğru bulmadığımı söylemeliyim. Oyuncu gelir antrenmana çıkar, gider veya kalır o benimle ilgili değil. Kulübün sahibi değilim çalışanıyım şu anda. Oyuncuya da söyleyeceğim söz burada başarıyı elde ettiğin ve katkı yaptığın dönemin karşılığı olarak Şampiyonlar Ligi’nde olman gerekir. Ama gitmek isterse yönetimle konuşur., Yönetim uygun görürse ki başkanın söylediğini söylüyorum’ asla böyle bir şey olmayacak futbol hayatı biter gitmeyecek’ dedi. Benim bildiğim o” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:20:52,