SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş: Gomez olaylar olmadan önce…

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avusturya kampının son gününde önemli açıklamalarda bulundu. Güneş, Mario Gomez'in gidişi hakkında konuşurken, takımın performansından da memnun olmadığını söyledi.

Güncellenme: 21:22, 30/07/2016
Şenol Güneş: Gomez olaylar olmadan önce…

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avusturya kampının son karşılaşması olan Eibar maçı sonrası medyanın karşısına çıktı.

Tecrübeli çalıştırıcı, Gomez için, “Bize geldiğinde pişmanlık duymadı inşallah gittiğinde de pişmanlık duymaz” diye konuştu.

Şenol Güneş, Gomez’in kalmasını istediğini ancak ayrılmak kararına saygı duyduğunu söyleyerek, “Bir oyuncu gelir kulüpte başlar sonra gider hiçbir şey demem. Ama mazeret üretmesi o oldu bu oldu demesi doğru değil. Gomez olaylar olmadan önce düşündü ki bizimle anlaşmadı. Niye gitti demek doğru değil. Kendisi bize gelmiştir katılmıştır burada kendisini geliştirmiştir, kulübe de katkı yapmıştı. Son kararından kendi adına sorumludur. Bize geldiğinde pişmanlık duymadı, inşallah gittiği yerde de pişmanlık duymaz. Giderse de güle güle. Benim söyleyeceğim o. Ama ben kalmasını isterdim tabii ki. Gitti diye de dünyanın sonu değil. Var olan oyuncular var” diye konuştu.

İLGİLİ HABERBalotelli ile ilgili hiç olumlu görüşüm olmadıBalotelli ile ilgili hiç olumlu görüşüm olmadı

“LİG VE ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN ÇOK GERİDEYİZ”

“Genel duruma bakarsak eksiklerimiz var, istediğimiz seviyede değiliz. Düşündüğümüz seviyenin çok gerisindeyiz. Performans olarak, oyuncu sayısı olarak geriden geliyoruz. Ama bizimle olan arkadaşlar İstanbul’da da burada da güzel çalıştılar. Ellerinden gelen gayreti gösterdiler. İdman performansı olarak, oyuncuların gayreti olarak iyiyiz ama lig ve Şampiyonlar ligi için çok gerideyiz.”

İLGİLİ HABERŞenol Güneş: Sosa`nın futbol hayatı biterŞenol Güneş: Sosa`nın futbol hayatı biter

“ŞAMPİYONLAR LİGİ DÜZEYİNDE DEĞİLLER”

“Genç takım oyuncularını yetenekleri var ama şu anda Şampiyonlar Ligi düzeyinde hiç biri yok. Şu anda as kadroda olan bir çok oyuncumuzda da böyle sıkıntılar olabilir. Şampiyonlar Ligi kadrosu farklı bir kadrodur. En iyisini istersin. Mesela 4 tane forvetin olacak 4’ü de birbirinin aynısı olmayacak. Ama şartlara baktığınız zaman bazen düşündükleriniz gerçekleşmeyebilir. Biz şu andaki kadroya bakacağız. Eldeki oyuncular var gidip gitmeyeceği belli olmayan oyuncular var.”

Yayınlanma Tarihi:21:16,