SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsunspor cezadan kurtuldu!

Samsunspor Kulübü'nden yapılan açıklama da kulüpten alacağı bulunan eski futbolcusu Valdomiro Duarte de Macedo ile ödeme konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Güncellenme: 17:47, 30/07/2016
Samsunspor cezadan kurtuldu!

PTT 1. Lig takımlarından Samsunspor Kulübü resmi internet sitesinden, eski futbolcusu Valdomiro Duarte de Macedo’nun alacaklarıyla ilgili karşı karşıya kaldığı puan silme cezası ve yapılan görüşmelerle ilgili açıklamada bulundu.

Samsunspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Bilindiği gibi Samsunspor’un geçmişten gelen futbolcu borçları, içerisinde bulunduğumuz günlerde ciddi manada yaptırımlara neden olabilecek aşamaya gelmiştir. Bunların içerisinde 2011-2012 döneminde kulübümüze transfer olmuş olan Valdomiro Duarte de Macedo dosyası 29.07.2016 Cuma günü son tarihi olan ve puan silme aşamasına gelmiş olan dava idi. Kulübümüzün ceza almaması için avukatımız tarafından oyuncunun avukatı ile yapılan görüşmeler neticesinde kendilerine bir anlaşma sunulmuş ve kabul görmüştür. Tamamen karşılıklı iyi niyet ve anlayış çerçevesindeki bu anlaşma, taahhüt ettiğimiz tarihte ilk ödemesi yapıldığında geçerli olacaktır. Aynı durumdaki diğer oyuncularımızın yasal temsilcileri ile görüşmelerimiz olumlu yönde devam etmektedir. Gelişmeleri Samsunspor Kamuoyu ile paylaşacağız” denildi.