SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Niasse adım adım Galatasaray’a

Günlerdir Oumar Niasse transferini bitirmeye çalışan Galatasaray, pazarlıklarda büyük yol almıştı. İngilizlerin Senegalli golcüyü kamp kadrosuna almaması “Niasse Aslan oluyor” dedirtti.

Güncellenme: 07:57, 30/07/2016
Niasse adım adım Galatasaray’a

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Beşiktaş ile 13 Ağustos'ta oynanacak olan Süper Kupa karşılaşmasına kadar transferlerin yetişmesinin şart olduğunu belirtmişti. Bunun üzerine yönetim daha etkin bir şekilde çalışmalarını yürütme kararı aldı. Sarı-kırmızılılar, geçen günlerde Everton ile Oumar Niasse pazarlığı yapmıştı. İngiliz kulübü, transfer görüşmelerini ağırdan almış ancak yönetim Senegalli oyuncuyu kiralamak için ısrarcı tavrını sürdürmüştü.

İLGİLİ HABERGalatasaray yaklaşık 20 milyon lira vergi ödeyecekGalatasaray yaklaşık 20 milyon lira vergi ödeyecek

Tüm bu gelişmeler sürerken, ‘ada'dan gelen flaş haber Galatasaray taraftarını heyecanlandırdı. İngilizler, Niasse'ı kadro dışı bırakarak Almanya kampına götürmeme kararı aldı. Sarı-kırmızılılar, Everton'a 1.5 milyon Euro kiralama bedeli teklif etmiş ve İngilizler zaman istemişti. Senegalli oyuncunun “Galatasaray’a gitmek istiyorum” demesinin kulübüyle ipleri atmasında en büyük etken olduğu belirtiliyor. Artık gözler KAP'ta ve Niasse transferinin resmen açıklanması bekleniyor.