SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeşil kırmızılılarda kamp öncesi protokol imzalanan, teknik direktör Soner Tolungüç’ün, “Yeni Emre Mor olacak” dediği 19 yaşındaki gurbetçi sol açık Serhat Kot takıma veda etti. Yeni sezon hazırlıklarının başından beri takımla çalışan gurbetçilerden Ünal da Davraz kampından ayrıldı. Diğer yeni transferler Ahmet, Abdullah ve Keram’in de, ayrılmak üzere olduğu belirtildi.

Daha önce yasak engeli nedeniyle sözleşme imzalamadan giden stoper İsmail’in takımla vedalaştığı Karşıyaka’da teknik heyet, denenmeye gelecek yabancıların da biletlerini iptal ettirmişti.

Karşıyaka’da Başkan Mutlu Altuğ, kampa giderek istifa resti çeken Soner Tolungüç’le görüşecek. Beklediği mali desteği bulamadığı için transferi açma sözünü rafa kaldıran yönetim, B planı olarak geçen sezon takımda forma giyen Behram, Can, İbrahim, Abdülhamit gibi futbolcularla anlaşmaya çalışacak.

TARAFTAR TEPKİLİ

Karşıyaka’da transfer yasağının kalkması konusundaki olumsuz haberler, sosyal medyada taraftarın tepkisini çekti. Taraftar sosyal medya sitelerinde yönetimin izlediği transfer politikasını ağır dille eleştirdi.