SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadın Milli Golf Takımı altın madalya kazandı

Kadın Milli Golf takımı, Macaristanın başkenti Budapeşte'de gerçekleştiren Avrupa Takım Şampiyonası'nda altın madalya kazandı.

Güncellenme: 18:55, 30/07/2016
Kadın Milli Golf Takımı altın madalya kazandı

Golfte Avrupa Takım Şampiyonası’nda Kadın Milli Takımı altın madalyanın sahibi oldu.

27 – 30 Temmuz tarihleri arasında Macaristan’ın Budapeşte kentinde gerçekleştirilen Avrupa Takım Şampiyonası tamamlandı.

Avrupa Golf Birliği (EGA) tarafından Pannonia Golf Kulübü’nde organize edilen turnuvaya erkek takımları 12 ülkeden 48 sporcu, kadın takımları ise 9 ülkeden 36 sporcuyla katıldı.

18 çukur Strokeplay ve 54 çukur Match play oyun formatında düzenlenen organizasyonda Kadın Milli Takımında mücadele eden Begüm Yılmaz, Tuğçe Erden, Sena Ersoy ve Damla Bilgiç yarı final maçında oynadıkları tüm oyunları kazanarak 3 puanla kayıpsız olarak Sırbistan’ı yenmişti.

Final maçında Letonya’yla eşleşen Ay-Yıldızlı ekip takımlar halinde maç yaptı. Begüm Yılmaz – Tuğçe Erden foursome takımı rakibine mağlup olurken, Sena Ersoy tek ve Damla Bilgiç tek maçlarını kazandı. Bu sonuçlarla toplamda 2-1 puan avantajı yakalayan Türkiye Kadın Golf Milli Takımı Letonya’yı yenerek şampiyon oldu.

Alihan Afşar, Ali Altuntaş, Koray Varlı ve Leon Kerem Açıkalın’dan oluşan erkek Milli Takımı ise Bulgaristan’ı mağlup ederek 5. oldu.