SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de darbe girişimi değerlendirmesi

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştiriliyor. Kurulda konuşma yapan Vefa Küçük ve Şekip Mosturoğlu, darbe girişimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Güncellenme: 12:33, 30/07/2016
Fenerbahçe’de darbe girişimi değerlendirmesi

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Yüksek Divan Kurulu Temmuz ayı olağan toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde başladı. Vefa Küçük başkanlığındaki kurula Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

Divan Kurulu’nda konuşma yapan Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük ve Hukuk İşleri Sorumlusu Şekip Mosturoğlu, Türkiye’de yaşanan darbe girişimi ile ilgili konuştu. Küçük ve Mosturoğlu, darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların yakınlarına başsağlığı dilerken, Fenerbahçe Kulübü’nün 3 Temmuz’da FETÖ ve PDY karşısında başarılı bir sınav verdiğinin altını çizdi.

Vefa Küçük açılış konuşmasında darbe girişimi hakkında açıklamalarda bulunarak, şunları söyledi:

“Paralel yapı, cemaat yapılanması uzun süredir ülkemizde sinsi ve kötü girişimlerini planlamış ve uygulaya koydular. Ben hatırlarsanız süper güçten bahsederek Türkiye'de iki yapıyla iş birliği yaptığını ve ülkemizi bölmek istediklerini bahsetmiştim. Biri Güneydoğu'daki ayrıkçılar ve diğeri Fethullah Gülen ve cemaati demiştim. Biz 3 Temmuz'u yaşamış, kumpasa uğramış ve onun karşısında kahramanca Fenerbahçeliler olarak sokağa çıkarak, başkanımızın, yöneticimizin, çalışanlarımızın dolayısıyla külübümüzün yanında yer almışızdır. 3 Temmuz 2011, 15 Temmuz 2016. Biz 3 Temmuz 2011 imtihanımızı başarıyla verdik. Kulübümüze sahip çıktık. Bizim tek amacımız vardı. Yargısız infaz döneminde sadece protesto yürüyüşleri yaptık.”

ŞEKİP MOSTUROĞLU: FENERBAHÇE DEVLETİN DEVLETİN YANINDA

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ise “Bu illegal yapının ele geçiremediği son kale Fenerbahçe Spor Kulübü'dür. Fenerbahçe devletin yanında milletin emrindedir” dedi. 15 Temmuz'da asker kıyafeti giymiş teröristler tarafından alçakça bir kalkınma yaşandığını vurgulayan Mosturoğlu,sözlerine şöyle devam etti:

“15 Temmuz bu terörist grubun vahşette ve alçaklıkta geldiği son noktadır. Ancak unutulmamalıdır ki planlı yapılmıştır. Bu süreç içerisinde kumpas operasyonları, bunların yandaş basın ayağı tarafından desteklenmesi de esasen terörün kendisidir. Milletin kurumları içeriden ele geçirilmiş, çok değer vatanseverler devlet erkinin dışına itilmiş, hürriyetlerinden mağdur edilerek esir edilmişlerdir. 15 Temmuz'da ise hainler milletimizin canına kastetmiş, milletin parasıyla alınan silahlar ile milletimiz ordusuyla vatandaşlarımızı katledip, aziz meclisimizi bombalamışlardır. Ancak milletimiz ilk andan itibaren destansı bir mücadeleye girişmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan kalkışma hareketi bertaraf edilmiştir. Milletimize şükranlarımızı sunuyor, şehit olanlara Allah'tan rahmet ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Siyasi partilerimizde ayrıca teşekkür ediyoruz. Bir kez daha yüksek sesle söylüyoruz ki bu illegal yapının ele geçiremediği son kale Fenerbahçe Spor Kulübü'dür. Fenerbahçe devletin yanında milletin emrindedir. Bu terörist yapı, camiamızın 3 Temmuz 2011 tarihinden beri ölüm, kalım mücadelesi verdiği FETÖ paralel devlet yapılanmasıdır. Kulübümüz bu yapının en güçlü olduğunu dönemlerde bile bu yapıyla korkusuz mücadele etmiştir. O tarihlerde bu yapının yanında saf tutanların gerçek niyetleri ortaya çıkmıştır.”

Yayınlanma Tarihi:10:39,