SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Riekerink: Önümüzdeki hafta yeni arkadaşlar…

Danimarka'dan İsveç'e geçen Galatasaray, Manchester United ile hazırlık karşılaşması yapacak. Bu maç öncesinde Jan Olde Riekerink açıklamalarda bulundu. Hollandalı teknik adam gelecek hafta transfer olacağını söyledi.

Güncellenme: 20:37, 29/07/2016
Riekerink: Önümüzdeki hafta yeni arkadaşlar…

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Manchester United ile oynayacakları hazırlık maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Sarı-kırmızılı takımın teknik patronu Riekerink’in açıklamaları şöyle:

“TAKIMI YENİ BAŞTAN KURDUK”

“Önemli bir dönemdeyiz. Benim avantajım; oyuncularımın çoğu ile 3 ay çalışmış olmam. Bazı oyuncularımızı Euro 2016’ya göndermiştik. Çünkü iyi bir izin dönemi geçirirseniz sezon içinde iyi bir performans sergilersiniz. Lukas tatilde ama ilerleyen günlerde aramıza katılacak. Hazırlık kampında önemli maçlar yaptık. Takımı yeni baştan kurmaya çalıştık. Yarın da önemli adımlardan birini atacağız. İki büyük camianın güzel maçı olacak. Beşiktaş ile oynayacağımız ilk resmi maça kadar en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Atletico Madrid maçı da bizim sezona iyi hazırlanmamızı sağlayacak.”

İLGİLİ HABERSelçuk İnan`dan ceza açıklaması!Selçuk İnan`dan ceza açıklaması!

“HAFTAYA…”

“Kesinlikle önümüzdeki hafta arkadaşlarımız aramıza katılacak… Ön libero için transfer yapmak istiyoruz. Opsiyonlar içinde Leiva da var. İyi bir oyuncu ama başka isimler de var.”

“YANLIŞ KARAR TÜM SEZONU ETKİLER”

Yeni transferleri bir an önce görmek istersiniz ama bunlar önemli kararlar. Tüm sezonu etkiler. Şu anda başkan yönetim ve teknik heyet uyumlu bir süreç geçiriyor. Doğru adımlar atarak ilerliyoruz. Bir an önce gerçekleşmesini isterim ama transferler çok da çabuk olmuyor. Mesela Manchester’da Zlatan geç katıldı, Pogba ilerleyen günlerde katılacak. Yanlış bir hareket tüm seneyi etkiler. Transfer konusunda iyi gittiğimizi düşünüyorum.”

“IBRAHIMOVIC, MANCHESTER İÇİN ARTI”

“Zlatan Ibrahimovic’i ilk yıllarından tanıyorum. Şimdi kariyerinin en üst noktasında. Zlatan’ın Manchester’a gelişi kulüp açısından artıdır. Şimdilerde Manchester şehrinde çocuklar Ibrahimovic forması giyecek.”

“DENAYER ADAPTE OLMUŞTU AMA…”

“Jason Denayer kaliteli ve iyi bir oyuncu. Takımımıza adapte olmuştu. Duyuyorum ki City’de hocası ondan memnun. Bize yeniden kiralanması için öncelikle Manchester City’nin onu göndermesi gerekiyor.”

“ONLARIN TERCİHİ”

“Çin’de 4.5 sene kaldım. İklimden dolayı Manchester United’ın son maçı iptal oldu. Yarın gelecek olması onların seçimi. Biz de dün yapmamamız gereken fiziksel bir antrenman yaptık. Bu normal bir Avrupa maçı olsaydı hazırlığı farklı olurdu.”

Yayınlanma Tarihi:19:07,