SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Reşit Akçay: Takım olarak sahada iyi durduk

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Nomme Kalju'yu sahasında 1-0 yenen Osmanlıspor'da teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, mücadeleyi değerlendirdi.

Güncellenme: 00:17, 29/07/2016
Mustafa Reşit Akçay: Takım olarak sahada iyi durduk

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda 1-0 galip geldikleri Nomme Kalju maçının ardından konuştu.

“Maçın zor olacağını söylemiştik” diyen Akçay, “Öyle de oldu. Fiziksel olarak etkili bir takım. Teknik ve taktik olarak eksik görünebilirler. Özellikle ceza alanı içindeki karambollerden sonuca gitmek üzere kurulmuş bir oyun anlayışları var. Topun arkasında iyi duruyorlar” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABEROsmanlıspor 1-0 Nomme Kalju | Maç özetiOsmanlıspor 1-0 Nomme Kalju | Maç özeti

Akçay, sözlerine şöyle devam etti;

“Son vuruşlarda ve atak sonlandırmada eksiklerimiz oldu. Son 10-15 dakikalık bölümde yorulduk ve kondisyon olarak zayıf gözüktük. Hızlı oyuncular fazla atak yapınca yoruldular. Takım olarak sahada iyi durduk. Oyuncularımı kutluyorum. Disiplin bizim için son derece önemli.”

Türkiye’nin mevcut durumu nedeniyle yabancı oyuncuların transferinde sıkıntı yaşadıklarını anlatan Mustafa Reşit Akçay, “TFF’nin, Türkiye’nin dışa dönük fotoğrafını değiştirmesi gerekir. Bizim 2 veya 3 kaliteli isme ihtiyacımız var. Bunları bulursak yol alacağımızı düşünüyorum. Bizim için her şeyden önemlisi ligimiz” dedi.

Bu arada Nomme Kalju Teknik Direktörü Sergei Frantsev basın toplantısına katılmadı.