SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karabükspor Başkanı: Çok zor bir lig bizi bekliyor

Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, "Çok zorlu bir lig bizi bekliyor. Ligde en az 11-12 kökleşmiş takım var. Bizim de bundan sonra o kökleşmiş takımların arasına girmemiz gerekiyor" dedi.

Güncellenme: 13:42, 29/07/2016
Karabükspor Başkanı: Çok zor bir lig bizi bekliyor

Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. 2 orta saha ile 1 forvet tranfser edeceklerini belirten Tankut, “Bu transferler birkaç gün içerisinde netleşecek. Transfer yapmak kolay olmuyor. Yatabare’nin transferi 25 gün sürdü. Bir takım yapmak kolay değil. Ligin şartları zor. Süper Lig eskisi gibi değil, çok zorlu bir Süper Lig bizi bekliyor. Ligde en az 11-12 kökleşmiş takım var. Bizim de bu sene ligde kalıp bundan sonra o kökleşmiş takımların arasına girmemiz gerekiyor. Transferler zor olacak ama sezona başladığımızda herkesin mutlu olacağı bir takımı yaratmış oluruz diye ümit ediyorum” dedi.

İlk maçı Galatasaray ile deplasmanda oynayacaklarını hatırlatan Tankut, “Bu bir dezavantaj gibi görünüyor. İnşallah onu avantaja çevirir ve ondan sonraki maçlarımızı lehimize çevirmiş oluruz diye düşünüyorum. Sahamızdaki 3 maçı cezamız nedeniyle seyircisiz oynayacağız ve bu da bizim için handikap olacak. İnşallah taraftarlarımız bundan bir ders çıkartırlar. Takımlarını yalnız bırakma yerine daha akıllı ve bilinçli hareket ederek takımlarına destek olurlar diye düşünüyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:41,