SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Giresunspor’dan şike sürecine karşı dava

3 Temmuz şike sürecinde sarsıntılı günler yaşayan PTT 1. Lig takımlarından Giresunspor karşı dava açmaya hazırlanıyor. Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ, “Hukuka saygımız var. Şike davasıyla ilgili çok ciddi bir davaya hazırlanıyoruz” dedi.

Güncellenme: 16:40, 29/07/2016
Giresunspor’dan şike sürecine karşı dava

Yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulunan Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ, forvet transferinde önceliklerinin Pedriel olduğunu bu transferin gerçekleşmemesi halinde Belçikalı Doumbouya'yı kadrolarına katacaklarını söyledi.

Yeni sezonda öncelikli hedeflerinin ligde tutunmak olduğunu daha sonra da play-off ve şampiyonluk peşinde koşacaklarını belirten Giresunspor Başkanı Bozbağ, “4 tane santrafor girişimimiz oldu. Pedriel'e teklifte bulunduk ama bize uzak bir teklif verdi. Bizim teklifimize inerse bu transfer olabilir. Pedriel olmazsa b planımız hazır. Belçikalı Lonsana Doumbouya üzerinde duruyoruz. Eğer bu iki oyuncu olmazsa belki bir Türk oyuncu alıp transfer bitimine kadar bekleyeceğiz. 300 bin Euro verecek durumumuz yok. Giresunspor'un iç dengesini bozacak bir futbolcunun gelmesini kabul edemeyiz. Pazartesi'ye kadar Pedriel'in süresi var. Kabul etmezse Belçikalı oyuncuyu alacağız. Brezilyadan da bir oyuncuya teklif yaptık. Onunda fiyatı çok yüksek… Sürpriz bir teklif gelirse o da olabilir. Yabancı oyuncu kontenjanımız 5'te sınırlı kalmayacak. 6 yabancı olmasının avantaj olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu

OLUMLU BİR KAMP DÖNEMİ GEÇİRİYORUZ” Türkiye liglerinin en sorunsuz takımlarından biri olduklarını söyleyen Başkan Bozbağ, “İkinci etap kampımız sürüyor. Şu ana kadar iki tane maç oynadık, iki hazırlık maçı daha oynadıktan sonra kamp sonlanacak. Kampa gittik. Kampın olumlu geçtiğini söyleyebilirim. Yeni katılan oyuncuların alışma süreci var. Çok ağır bir idman programından geçiyor takım. Bu tempoya ayak uydurmak kolay değil. Giresunspor lig başladığında ilk 1-2 hafta en az şanssızlıkları yaşarsa, ligde çok farklı bir görüntü çizeriz. Her şeyiyle Giresun'a yakışır bir takım olacağız” ifadelerine yer verdi.

KORSAN ÜRÜNLERLE MÜCADELE EDECEĞİZ” Store ile ilgili de ciddi çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Bozbağ, şunları söyledi: “Korsanla mücadele edeceğiz. Giresunspor'un ürünlerini satanlarda bizim arkadaşımız. ‘Sezon bitene kadar satsınlar' diye iyi niyet gösterdik. Artık yeni ürünler geliyor. Bu arkadaşlar Giresunspor'un ürünlerini satmak istiyorlarsa mağazalardan alıp satacaklar. Satan adresler tespitli, satanlar hakkında savcılığa suç duyurunda bulunacağız.”

”ŞİKE DAVASINA KARŞI GİRESUNSPOR DAVA AÇACAK” Şike davasında büyük zarar gören Giresunspor'un mağduriyetini gidermek için dava açmaya hazırlandıklarını ifade eden Bozbağ, “Hukuka saygımız var. Şike davasıyla ilgili çok ciddi bir davaya hazırlanıyoruz. Diğer mağdur olan kulüpler gibi. Bu mağduriyetin gücümüz yettiği kadar peşine düşeceğiz. Giresunspor'a zarar verenler ve Giresunspor'un adını kim zedelediyse bununla ilgili ne gerekiyorsa gereğini yapacağız” dedi.

Yayınlanma Tarihi:16:36,