SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın yeni formaları tanıtıldı

Galatasaray'ın yeni sezonda giyeceği formalar resmi site ve sosyal medya üzerinden tanıtıldı.

Galatasaray Kulübü, futbol takımının 2016-2017 sezonunda giyeceği formaların tanıtımını resmi sitesinden ve sosyal medya üzerinden yaptı. Formadaki en büyük değişiklik geçen sezon üstte yer alan 4. yıldız bu yıl diğer 3 yıldız ile yan yana...
Galatasaray’ın 2016-17 sezonuna ait yeni iç saha forması takımın iç ve dış saha formaları tanıtıldı.
Arka tarafında sarı ve kırmızı bir şerit bulunan v-yakalı tişört, boyun şeridinin arkasında kulübün kuruluş yılı olan ‘1905’ yazısını taşıyor. Galatasaray armasının hemen üstünde 20 Süper Lig şampiyonluğunu temsil eden dört yıldız göze çarpıyor.
Forma ve kırmızı şort boyunca her iki yanda uzanan sarı çizgi, oyuncu hareket halindeyken genişleyerek daha fazla hava geçirirken alttaki dikkat çekici beyaz parıltıyı da ortaya çıkarıyor. Sarı renkli çorapların baldır kısmında bulunan kırmızı doğrusal grafik; tişört ve şortla tezat oluşturarak alt bacağı öne çıkarıp futbolcunun hızını vurguluyor. Galatasaray, iç saha kitine uygun beyaz şort ve çoraptan oluşan yedek sete de sahip. Yeni deplasman kiti, beyaz renk ağırlıklı sade ve klasik bir tasarıma dönüşüyor.
Deplasman formasında yakanın arka kısmında kırmızı-sarı bir şerit yer alıyor. Formanın her iki tarafında beyaz şortla eşleşen sarı bir şerit bulunuyor. Yeni kırmızı çorapların da baldır kısmında sarı çizgisel grafik mevcut.