SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe için Monaco sınavı gerçek bir test niteliğindeydi. Fransa Ligi'ni üçüncü sırada bitiren ve yıldız isimlerden kurulu güçlü bir takıma karşı Fenerbahçe, yıldızlı pekiyi aldı.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Öne çıkan üç maddeden ilki takıma dönen eski yüzlerin performansıydı. Bir dönemin istenmeyen adamı Emmanuel Emenike, attığı iki golün yanı sıra eski güçlü haline döndüğünü gösterdi. Rakip savunmayı adeta parçaladı. Salih Uçan da gerçek bir 10 numara gibi oynadı. Attığı paslarla yeni sezona damga vuracağını gösterdi.

İLGİLİ HABERİskoçya`dan Van Persie açıklaması geldiİskoçya`dan Van Persie açıklaması geldi

‘UYUM SORUNU DA NEYMİŞ’ DEDİRTTİLER

Martin Skrtel, Roman Neustadter ve Gregory van der Wiel, sahadaki yeni transferlerdi. Buna rağmen üç yıldız oyuncu sanki yıllardır Fenerbahçe forması giyer gibi uyumluydu. Skrtel'in fizik gücü ve müdahaleleri güvence verdi. Neustadter, kazandığı kritik toplarla savunmasını rahatlattı. Van der Wiel ise kanat beki olarak neredeyse hatasızdı. İkinci golde yaptığı orta adrese teslim olunca, ilk maçından asisti de imzaladı. Bir arada çok kısa süre çalışmalarına rağmen tam isabet transferler olduklarını herkese gösterdi.

İLGİLİ HABERFenerbahçe Monaco`yu geçerse seri başı değilFenerbahçe Monaco`yu geçerse seri başı değil

ÜÇLÜ SAVUNMA HÜCUMA KATKI YAPTI

Pereira’nın en çok eleştirildiği nokta defansif yapıya fazla önem vermesiydi. Ancak bu sezon hazırlıklarında kullanmaya başladığı 3-5-2 sistemi ve özellikle üçlü savunma, Pereira'nın yeni hücumcu tarzını gösterdi. Türkiye'de fazla uygulanmaması nedeniyle endişe yaratan bu sistem, defansı güvenceye aldığı gibi özellikle kanat beklerinin de katkısıyla ofansın etkinliğini artırdı. Maçtaki iki asistin de savunma oyuncularından gelmesi rastlantı değildi. Yeni sezonda farklı galibiyetler ufukta gözüktü.

İLGİLİ HABER42 milyon Euro tribünde oturdu!42 milyon Euro tribünde oturdu!

TEK EKSİK TARAFTAR

Yeni sezon öncesi, önemli artılara rağmen bir eksik vardı. Yönetimin bazı taraftar gruplarına bilet satmaması ve kombine sayısının son döneme göre düşük kalmasıyla korkulan boş tribünler, sezonun ilk maçıyla kendini gösterdi.