SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’de son dönemde artan terör olaylarının ardından 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi, olumsuz etkilerini göstermeye başladı. Futbolda yıldız futbolcuların transferinde zorluklar yaşanır ve bazı isimler Türkiye’den ayrılmak isterken, darbe girişiminin etkisi basketbolda da farklı bir sorunla karşımıza çıktı.

İLGİLİ HABERBoks idmanında Fetullah Gülen`i yumrukluyorlarBoks idmanında Fetullah Gülen`i yumrukluyorlar

Sporcuların, “Türkiye’de olmaktan mutluyuz” açıklamaları ile henüz oyuncu kaybetmeyen kulüpler, sponsorlar ve kapatılan üniversiteler nedeniyle sıkıntı yaşıyorlar. basketball.com.tr’nin haberine göre bazı sponsor şirketlerin darbe girişiminde bulunan terör örgütüyle bağlantısının bulunması kulüpleri derinden etkiliyor.

İLGİLİ HABERÇağla Büyükakçay: 15 Temmuz akşamı...Çağla Büyükakçay: 15 Temmuz akşamı…

İKİ KULÜP MALİ KRİZE GİRDİ

Spor Toto Basketbol Süper Ligi takımlarından Royal Halı Gaziantep, sponsorunun desteği çekmesiyle birlikte mali krize girdi. Sponsor konusunda sıkıntı çeken bir diğer takım ise Yeşil Giresun oldu. Akın Çorap'ın desteğini çekmesiyle Yeşil Giresun da sponsor bulmakta güçlük çekiyor.

İLGİLİ HABERGalatasaray`da flaş Hakan Şükür isteği!Galatasaray`da flaş Hakan Şükür isteği!

Türkiye Basketbol Ligi'nde ise iki takım birden kapandı. Gediz ve Melikşah üniversitelerinin kapatılmalarının ardından, bu üniversitelerin basketbol takımları da ligden düşürüldü. Türkiye Basketbol İkinci Ligi'ne bu sezon yükselen Turgut Özal Üniversitesi de kapatılarak basketbol organizasyonlarından çekildi.

Yayınlanma Tarihi:16:31,