SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emmanuel Emenike'ye her fırsatta sahip çıkan Başkan Aziz YIldırım’ın, bu konudaki haklılığı ortaya çıktı. Nijeryalı golcünün performansının artmasında Aziz Yıldırım’ın da büyük payı bulunuyor. Yeni sezon değerlendirme toplantısında Teknik Direktör Vitor Pereira, Emenike için yönetime ‘olumsuz rapor' verdi, ama Başkan Aziz Yıldırım, “Emenike gibi oyuncular dünyada çok az, fiyatları da yüksek. Öyle ucuza alıp getiremezsin. Emenike saha içinde bir silah. Önemli bir değer ve bu değeri kazanmalısın” diyerek, Portekizli hocanın, Emenike'den yeni sezonda yararlanmasını istedi.

İLGİLİ HABERFenerbahçe`ye yıldızlı pekiyi!Fenerbahçe`ye yıldızlı pekiyi!

NİJERYALIYI DA İKNA ETTİ

Aziz Yıldırım, daha sonra da Njiryalı futbolcuyla bir görüşme yapıp yıldıza, Fenerbahçe için değerli bir oyuncu olduğunu hissettirdi. Emenike'ye inandığını ve güvendiğini dile getiren Aziz Yıldırım, Nijeryalı golcüden geçmişte yaptığı hataları tekrarlamamasını istedi. Başkan, “Sana güveniyorum. Bu sezonun en önemli transferi sen olacaksın. Artık sahada güçlü bir Emenike görmek istiyorum. Sen sadece futboluna konsantre ol, gollerini atmaya başla. Bu taraftar seni sonunda bağrına basacaktır. Ben sana sonuna dek inanıyor ve güveniyorum. Takımda bu sezonun yıldızı sen olacaksın” diye moral verdi.

İLGİLİ HABERYazarlar Fenerbahçe - Monaco maçını yorumladıYazarlar Fenerbahçe – Monaco maçını yorumladı

EMENIKE: BORCUMU ÖDEYECEĞİM

Aziz Yıldırım ile yaptı2ı görüşme sonrası Emenike, sezona daha güvenli ve inançlı bakmaya başladı. Nijeryalı, “Başkanım bana, değerli olduğumu yeniden hissettirdi. Oynayacağım futbol ve gollerimle Fenerbahçe camiasına borcumu ödeyeceğim” dedi. Emenike, Monaco maçında attığı goller sonrası yaptığı ‘asker selamı'nı da “Bu, ülkenin bulunduğu durumla ilgiliydi. Türk milletinin böyle bir mutluluğa ihtiyacı vardı, diye yorumladı. Öte yandan, Nijeryalının sakatlığının ciddi olmadığı vurgulandı.

İLGİLİ HABERAranan kan Salih UçanAranan kan Salih Uçan

TARAFTARI YENİDEN KAZANDI

Hazırlık maçlarında daha çok göze hitap eden Emenike, Monaco önünde de birçok gol fırsatı buldu. Yakaladığı fırsatların 2'sini gole çevirdi. Güçlü fiziğini öne çıkartırken, rahatlıkla gol pozisyonuna girebildiğini gösterdi. Emenike'nin performansı, sadece galibiyeti getirmedi, avantajın yanı sıra, kendine olan güvenini de arttırdı. En önemlisi, taraftarların gönlünü yeniden fethetti.

Yayınlanma Tarihi:08:31,