SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un 28 yaşındaki savunma oyuncusu Uğur Demirok, Ersun Yanal ile çok farklı bir Trabzonspor olacağına inandığını belirterek, ”Ersun hoca agresif mücadele istiyor. Bunu sahaya en iyi şekilde yansıtacağız. Yeni sezonda herkes farklı bir Trabzonspor izleyecek” dedi.

“LİGE HAZIR BAŞLAMAK İSTİYORUZ”

Trabzonspor’un savunma oyuncusu Uğur Demirok, yeni sezonda savaşan, mücadele eden bir Trabzonspor izleteceklerine inandığını söyledi. Kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamalarda, uzun ve yoğun bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Uğur Demirok, şunları söyledi:

“Uzun ve yoğun bir kamp dönemi geçiriyoruz. İlk etabı Slovakya’da tamamladık. Bu dönem hazırlanma ve yüklenme şeklinde geçti. Macaristan’da ikinci etapta yoğun maç temposuyla oynayacağız. İlk karşılaşmamızda galibiyetle başladık. Bunu sürdürmek istiyoruz. Hazırlık maçı da olsa kazanmayı öğrenmemiz, alışkanlık haline getirmememiz lazım. İyi maç oldu. 4 maç daha planlanıyor. Bu maçları en iyi şekilde geride bırakıp lige hazır şekilde başlamak istiyoruz.”

“YENİ SEZON FARKLI OLACAK”

Yeni sezonun çok farklı olacağına dikkat çeken Uğur, şöyle devam etti:

“Takım için daha çok sahiplenme duygusu var. Oyuncuların çoğu genç. Bizler abi statüsünde bulunuyoruz. Takımı sahiplenerek genç oyuncularla sezona iyi başlamak istiyoruz. Bir ayrılış sürecim oldu. Biz her zaman Trabzonspor için buradayız. Elimizden gelenin fazlasını yapmak için sahada olacağız. Trabzonspor için çok farklı bir sezon olacak.”

“KALBİM HER ZAMAN TRABZONSPOR’DAN YANAYDI”

Geçtiğimiz sezon Kulüpler Birliği’nin düzenlediği, ‘2 dakika düşün kampanyasına’ destek vermemesiyle ilgili konuşan Uğur Demirok, “O kampanyaya destek vermeyerek olumlu tepkiler aldım. İçimden geçeni yaptım. Ben o zamanda Trabzonspor futbolcusuydum. Her zaman kalbim Trabzonspor’dan yanaydı. İçimden geleni yaptım. ‘2 dakika düşün kampanyasına’ katılmadım. Trabzonspor futbolcusunun yapması gerekeni yaptım. Kendi adıma da iyi ki yaptım diyorum. Hiçbir şekilde pişmanlık duymuyorum. Bir daha olsa yine yaparım” dedi.

“FARKLI BİR TRABZONSPOR İZLEYECEKLER”

Takımda her mevkide forma savaşının yaşandığını ifade eden 28 yaşındaki savunma oyuncusu, açıklamalarına şöyle sürdürdü:

“Elimizden gelenin en iyisini verip hocanın takdirini bekleyeceğiz. Zorlu bir mücadele var ve formayı kapma mücadelesi yoğun şekilde devam ediyor. Tecrübeli arkadaş Durica da geldi. Mustafa Akbaş, Mustafa Yumlu, Akakpo ve ben varım. Güzel forma mücadelesi olacak. En iyi şekilde hazırlanıp formayı almak istiyoruz. Ersun Yanal ile çok farklı bir Trabzonspor olacağından eminim. Hoca agresif mücadele istiyor. Bunu sahaya en iyi şekilde yansıtacağız. Yeni sezonda herkes mücadele eden, savaşan, farklı bir Trabzonspor izleyecek.”

“TEKRAR MİLLİ FORMAYI GİYMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

Euro 2016’da milli takım kadrosuna davet edilmemesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Uğur, “Tekrar milli formayı yakalamak için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Oralara tekrar gitmek için elimizden geleni yapmak zorundayız. Tekrar inşallah milli formayı giyerim. Sonuçta bu durum hocanın taktiridir” dedi.

“RAKİPLERİMİZ SAHADAN KOLAY ÇIKAMAYACAKLAR”

Sahada mücadele eden bir Trabzonspor izleteceklerinin de altını çizen Uğur, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:

“Başarı için elimizden geleni yapacağız. Taraftarlardan sabır bekliyoruz. Hemen her şey bir anda olmuyor. Bazı şeylerin yavaş yavaş oturup olması gerekiyor. Taraftarın desteğine sonuna kadar hissetmek istiyoruz. Yeni stat yeni başlangıç getirir. Taraftarımız olmazsa biz sahada olmayız. Taraftarlarımızla birlikte yeni stat yeni atmosferle taraftarlarımızı oradan kolay çıkartmak istemiyoruz.”

“ERSUN YANAL BÜYÜK AVANTAJ”

Teknik direktör Ersun Yanal’ın genç oyuncular için ve kendileri gibi tecrübeli isimler için büyük avantaj olduğunu da ifade eden Uğur, şöyle konuştu;

“Zamana ihtiyaç var. Trabzonspor arması ve camiası için yüksek hedeflere yüksek koşullarda ilerliyoruz. Bizim de hedeflerimiz var. Zamana yayıp önce bir takım olgusu oluşturmamız gerekiyor. Yeni stat yeni bir oluşum. Her ne kadar eski olsak da, yeni bir oluşum ve yeni sistemle geliyoruz. Bu sene ligde hedeflerimizi doğrultusunda en iyisini yapmaya çalışacağız.”

“KAZANMAK İÇİN SAHADA OLACAĞIZ”

Yeni sezon fikstürünün kendileri için olumlu gözüktüğünü de belirten Uğur Demirok, “Fikstür olumlu gözüküyor. Ama sahaya çıkmadan, oynanmadan hiçbir maç kazanılmıyor. Sahada kim olursa olsun aynı oyunu sergileyip mücadelemizi vereceğiz. Trabzonspor büyük bir camia. Fikstür olumlu ama sahaya çıkmadan kazanılmıyor. Kasımpaşa ile başlayacağız. Yenmek için sahada olacağız. Trabzonspor arması bunu gerektiriyor. Biz bu yıl bunu kanıtlayacağız” ifadelerine yer verdi.