SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakeme rağmen

28 Temmuz 2016

GÖRÜNEN o ki, birileri Fenerbahçe'yi Avrupa'da istemiyor. Geçen sezon Braga'da yaşanan Ivan Bebek faciasının bedelini çok ağır ödemişti sarı-lacivertliler. Dün Kadıköy'e çıkan İspanyol hakem ve ekibi de Bebek'ten farklı değildi.

5. dakikada Monaco ceza sahasındaki karambolde ağlara giden top gol değeri kazanmadı. Hakem Jesus Gil Manzano, net golü yedi. Kalecinin üzerine düşen Falcao, bir Monacolu oyuncunun Fernandao'ya müdahalesi var, ancak Manzano'ya göre faulü yapan Fenerbahçeliler. Olacak şey değil. Ya Falcao'nun golüne ne demeli. Top ayaktan çıktığında Kolombiyalı oyuncunun omuzu, Fenerbahçeli savunmacıların önünde, yardımcı hakem Jose Miranda uyudu, skor 1-1 oldu.

Açıkçası Fenerbahçe, tahmin edilenden daha iyi başladı maça. İlk dakika dolmadan Salih'in direkten dönen topu, sonrasında girilen pozisyonlar. Emenike, son vuruşlarda başarılı olsa ilk 30 dakikada skorun 3- 0'dı. Ancak Nijeryalı'nın kapasitesi bu. Bunun nedeni de altyapısının yetersizliği. Dün attığı 2 golle tur kapısını açtı. Görülen o ki Emenike gol atıp coşturmaya da kaçırıp saçbaş yoldurmaya da devam edecek. Dün takımın en iyelire arasındaydı. Güçlü, kuvvetli ve yere sağlam basan bir Emenike sahadaydı.

Savunma üçlüsünün zamana ihtiyacı var. Kjaer, attığı uzun paslarla oyun kuruculuğa soyunmuş. Salih'i beğendim. Özgüveni yüksek. İtalya Ligi'nen sertliğini de kapmış. Maç temposu kazandıkça takımın saha içi lideri olabilir. Ertuğrul golde hatalıydı. Fernandinho, birçok pozisyonda ağır kaldı.

Rövanşa kadar Fenerbahçe'nin önünde 1 hafta daha var. Dün gördük ki, Monaco taşıdığı ismin ağırlığını sahaya yansıtamıyor. Yani turu geçmek hayal değil.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek