SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Filipe Almeida: Hocamızın istedikleri yerine geldi

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında Monaco’yu 2-1 ile geçen Fenerbahçe’de Yardımcı Antrenör Filipe Almeida, “Tek hedefimiz galibiyetti. Gol yemeden bitirmek istiyorduk ama yapamadık. Tur hala açık. Şuan için bitmiş bir şey yok” dedi.

Güncellenme: 00:29, 28/07/2016
Filipe Almeida: Hocamızın istedikleri yerine geldi

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında Fenerbahçe, evinde Fransız temsilcisi Monaco'yu 2-1 yenmeyi başardı. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısına, cezası nedeniyle Teknik Direktör Vitor Pereira'nın yerine Yardımcı Antrenör Filipe Almeida katıldı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Filipe Almeida, bugün çok zor bir karşılaşmaya çıktıklarını dile getirerek, “Maç öncesinde de bilincindeydik ama takımımız çok çalıştı, tek hedefimiz galibiyetti. Gol yemeden bitirmek istiyorduk ama yapamadık. Tur hala açık. Her iki tarafa da gidebilir maç. Takımımızı tebrik ediyorum. Şu an için bitmiş bir şey yok” dedi.

“OYUNCULAR PEREIRA’NIN İSTEĞİNİ TAMI TAMINA YERİNE GETİRDİ”

Almeida, “Aslında oyun yapımımızla ilgili konuşmak bana düşmez. Hocamız da neden oynamak istediğini dün anlattı. Pereira oyuncuları ile beraber çok çalıştı kısa zamanda, oyuncular da iyi gayret gösterdi. Bu akşam oyuncularımız da hocamızın istediklerini tamı tamına yerine getirdi” diye konuştu.

“MAÇ SONRASI PEREIRA İLE GÖRÜŞTÜM”

Maç sonrası Pereira ile konuştuğunu söyleyen Almeida, “Tabi ki galibiyetten dolayı memnundu. Tebriklerini iletti. Turun hala her iki tarafa gidebileceğini söyledi. Oyunculara tebriklerini iletmemi söyledi. Oyuncularım çok kısa zaman olmasına rağmen harika bir oyun ortaya koydu bugün” ifadelerini kullandı.

“BİZ İSTİYORUZ Kİ BİR SONRAKİ MAÇ DAHA FAZLA TARAFTAR OLSUN”

Oyuncuları performans anlamında bireyselleştirmeyi sevmediklerini dile getiren Almeida, “Oyuncular harika bir oyun sergiledi. Diğer yeni gelen oyuncular da çok iyi görüntü ortaya koydular. Hepsi ellerinden geleni yaptılar. Çok ciddi bir maça çıktık bugün. Bugün maksimumlarını vermeye çalıştılar. Taraftarlar için çok çabaladılar. Biz istiyoruz ki bir sonraki maç daha fazla taraftar olsun” şeklinde konuştu.