SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avcı: “Daha tecrübeliyiz”

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, golsüz berabere kaldıkları Rijeka maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Biz her sene gelişim gösteren bir kulübüz. Bu bizi memnun ediyor. Geçen seneden daha tecrübeliyiz” dedi.

Güncellenme: 23:19, 28/07/2016
Avcı: “Daha tecrübeliyiz”

Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Fatih Terim Stadı'nda karşılaştığı Hırvatistan'ın Rijeka takımıyla golsüz berabere kaldı. Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, rakiplerinin fizik olarak daha iyi bir takım olduğunu vurguladı. 4 senedir rakibin Avrupa maçı oynadığına dikkat çeken deneyimli teknik adam, “Savunmadan hücuma geçiş takımıyla oynadık ilk yarı. İkinci yarı sadece bir kez pozisyon verdik. İkinci yarının son 35 dakikasında büyük takım gibi oynayıp, özellikle de Emre'nin hücum ve savunmada doğru şeyler yapmasıyla oyun kalitesi beni memnun etti. İlk ayak 0-0 bitti, rakibin ne kadar avantajı varsa, bizim de öyle. Önümüzdeki hafta başka senaryo ile devam edeceğiz” dedi.

“Geçen seneden daha tecrübeliyiz”

Mossoro'nun oyuna girmesinden sonra Başakşehir'in ileri uçtaki performansının olumlu yönde etkilenmesinin sorulması üzerine ise Avcı, “Mossoro'nun oyuna girmesiyle biz topa önce biraz daha sahip olduk. Mossoro bizim için önemli çözüm noktalarından birisi. Bu haftayı planlayacağız, rakibin hafta sonu maçını izleyeceğiz, karar vereceğiz. Mossoro'nun kampa geç katılmasından dolayı sonradan kullandık. Bunun yanında da Cengiz iyi işler yapacak. İlk uluslararası maçı. Son dakikada golü de atabilse güzel olacaktı. Bugün itibariyle baktığımızda ikinci yarıdaki performansımız, bizim uluslararası seviyede adım atmamızı sağlıyor. İkinci yarı topa sahip olan bir takımdık. Biz her sene gelişim gösteren bir kulübüz. Bu bizi memnun ediyor. Geçen seneden daha tecrübeliyiz bu sene” açıklamasında bulundu.