SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bandırmaspor’da forma giydiği 2012-13 sezonunda Tarsus İdman Yurdu ile oynanan maçın 24’üncü dakikasında sağ ayak kaval kemiği kırılan ve yaklaşık 1 yıl futboldan uzak kalan Sertaç Çam, zorlu bir tedavi sürecinden sonra sahalara dönerken, sergilediği performansın karşılığını Altınordu’yla transfer olarak gördü.

Bandırmaspor’un ardından son iki sezonda Tokatspor ve Kocaeli Birlikspor’da oynayan 24 yaşındaki sağ kanat, sahalardan 1 yıl uzak kalmasını “Acı verici” olarak nitelerken, “O günlerde beni ayakta tutan tek şey, futbola duydum aşktı” dedi.

Geçen sezon Kocaeli Birlikspor’da 37 maçta görev yaptığını kaydeden Sertaç Çam, “Şu anda eskisinden daha sağlıklı ve güçlüyüm. Altınordu’nun Süper Lig’e çıkma mücadelesine destek vermek istiyorum” dedi.

İlk şampiyonluğunu 17 yaşında Gaziosmanpaşa’da yaşadığını, artık kupa kaldırmayı özlediğini sözlerine ekleyen genç oyuncu, “Altınordu; kariyer planıma çok uygun bir kulüp. Futbolculuk yaşamımda ilk kez PTT 1’inci Lig’de forma giyeceğim ve bunu büyük fırsat olarak görüyorum. Burada yeni bir sayfa açmam için her şey mevcut” ifadesini kullandı.