SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu: “Bu maçlar ölçü değil”

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Vorwats Steyr ile oynanan hazırlık karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, "2-1 de olsa kazanmak güzel tabi ki ama çok daha iyi şeyler yapmamız gerekiyor. Ligin seviyesi çok farklı. Bu maçlar asla ölçü değil" dedi.

Güncellenme: 23:10, 27/07/2016
Hamzaoğlu: “Bu maçlar ölçü değil”

Yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde 3. hazırlık karşılaşmasına Avusturya 3. Lig ekibi Vorwarts Steyr karşısına çıkan Bursaspor, sahadan 2-1 üstün ayrıldı.

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Skor bizim için önemli değil. Yine yakaladığımız çok pozisyon var ama gole çevirmekte bir hayli zorlandık. Yavaş yavaş hazırlık maçlarımızı tamamlıyoruz. 1 tane hazırlık maçımız kaldı. O maç bizim için en doğru ölçü olacak maç. Bu maçlarda büyük resmin küçük parçalarını gördük bugüne kadar. İnşallah yavaş yavaş büyük resmi ortaya çıkarmaya başlayacağız. İsim isim üstünde durmayalım ama sahada iyi şeyler ortaya koyanlar oldu. Herkes gücü nispetinde bir şeyler yapmaya çalıştı. 2-1 de olsa kazanmak güzel tabi ki ama çok daha iyi şeyler yapmamız gerekiyor. Ligin seviyesi çok farklı. Bu maçlar asla ölçü değil. Bundan sonraki Darmstadt maçı ölçü olacak. Ondan sonra oynayacağımız Bandırma ve diğer hazırlık maçımız daha iyi ölçü olacak. Lige 1 aya yakın zamanımız var. İnşallah daha iyi hazırlanacağız” dedi.

“Vuruşlarda iyi konsantre değildik”

“Hücum anlamında takımın performansından memnun musunuz?” sorusuna ise Hamzaoğlu, “Vuruşlarda biraz iyi konsantre değildik. O vuruşları yapan oyuncular bu golleri atabilecek oyuncular. Bunda da tabi rakibin etkisi, hazırlık maçı olması ve yorucu idmanların etkisi var. Arkadaşlarımız şu anda yorgun şekilde bu maçları oynuyorlar. Yeni gelenler oldu. Bugün 30 dakika antrenman olsun diye sahada şans verdik. İyi olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:09,