SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rio Olimpiyat Oyunları'na kısa bir süre kala, eski Spor Bakanı ve Gençlik Spor Genel Müdürü Yücel Seçkiner, Türk kafilesi için güvenlik uyarısı yaptı.

Ali ERDOĞAN / ÖZEL HABER

1984 Los Angeles Olimpiyatları'na katılan Türk kafilesinin başkanı olan Yücel Seçkiner, o dönem yaşadıklarını SÖZCÜ'ye anlatırken, ölümden döndüklerini açıkladı. “Olimpiyatlara 6 ay kala Los Angeles Başkonsolosumuz öldürüldü. 4 ay sonra da bir Türk öğretim görevlisi suikast sonucu hayatını kaybetti. Eylemleri ASALA (Ermeni terör örgütü) üstlendi” dedi.

İLGİLİ HABERAlay konusu olduk: Erdoğan`ın devşirmeleri...Alay konusu olduk: Erdoğan`ın devşirmeleri…

TURGUT ÖZAL ‘GİTMEYELİM’ DEDİ

Seçkiner, “Bize de ‘Gelmeyin, öldüreceğiz' tehdidinde bulundular. Dönemin başbakanı Özal ‘Gitmeyelim' dedi. Ama ‘Bizi korkaklıkla suçlarlar. Ne pahasına olursa olsun gidelim' dedim ve gittik. Türkiye'den 8, elçilikten 8, emekli ABD emniyet görevlilerinden 8 olmak üzere 24 kişi güvenliğimizi sağlıyordu. Bana da üç aynı plakalı otomobil tahsis edildi. Ben birisine biniyordum. Olimpiyat köyüne dönerken arabam kurşunlandı. Yara almadan kurtuldum” diye konuştu.

İLGİLİ HABERPazarcı babanın şampiyon kızı: Ayşe Begüm OnbaşıPazarcı babanın şampiyon kızı: Ayşe Begüm Onbaşı

BOMBAYI ERMENİ POLİS YERLEŞTİRMİŞ

Eski Bakan “Açılışta bayrağımızı taşıyacak atlet Semra Aksu'yu elinde Türk Bayrağı ile kaçırmayı planlamışlardı. Maratonda koşan Mehmet Yurdadön'ü de kaçıracaklardı. Bizim ve FBI'ın önlemleri sonucu başaramadılar. Dönüşte güreşçi Reşit Karabacak'ın valizinde bomba çıktı. Havada bomba patlayacak, 70 kişilik Türk kafilesi uçakta ölecekti. Valize bombayı yerleştiren kişi bizi korumakla görevli Ermeni polis çıktı” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERDarbeci subay Ali Sarıbey milli atlet çıktıDarbeci subay Ali Sarıbey milli atlet çıktı

“RIO’DA DİKKATLİ OLMAK LAZIM”

Seçkiner, “Bugünkü yetkililer ‘Rio çok uzak' rehavetine kapılmamalı. Teröristler için mesafe önemli değil. Eskiden ASALA vardı. Şimdi IŞİD ve PKK var. Bunlara karşı alarma geçilmeli. Türk kafilesi Rio'da çok dikkatli korunmalı. İnşallah gerekli önlemler alınmıştır” diyerek Türk yetkilileri Rio Olimpiyat Oyunları öncesinde uyardı.