SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United’ın yeni menajeri Jose Mourinho, sert yüzünü futbolcularına göstermeye başladı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yeni sezon hazırlıklarını Çin’de sürdürmeye karar veren Manchester United’ın Uzakdoğu macerası sıkıntılı başlamıştı. Futbolcu kafilesini taşıyan uçak, kötü hava koşulları nedeniyle Pekin’e inemeyince, bir süre havada kaldıktan sonra Tianjin şehrine iniş yapmıştı. Uzun ve yorucu bir yolculuk geçiren futbolcular, gece 01:00 sularında Çin’e inebilmişti.

İLGİLİ HABERManchester United`ın kabus gibi Çin seferiManchester United`ın kabus gibi Çin seferi

Kafile, İngiltere’ye döndükten Mourinho’nun kararı ile sarsıldı. Manchester City ile oynanacak hazırlık maçının iptal edilmesinin ardından futbolcular, bu kez Portekizli çalıştırıcının gazabına uğradı. Yönetime hemen İngiltere’ye dönülmesi gerektiğini söyleyen Mourinho, 11 saat süren yolculuğun ardından bile futbolcularına acımadı.

İLGİLİ HABERMourinho CR7`yi seçmediMourinho CR7`yi seçmedi

Sabah 05:00 gibi İngiltere inen Manchester United kafilesi, yorucu bir yolculuğun ardından günü dinlenerek geçirmeyi planlıyordu. Ancak tecrübeli çalıştırıcının, futbolcular ile ilgili planları bambaşkaydı. Takıma yaklaşık 1 saat kendilerine gelmeleri için süre veren Portekizli çalıştırıcı, sabah 06:00’da herkesin antrenman sahasında hazır olmasını emretmişti.

 

Futbolcular, 11 saat süren ve sabah karşı biten uzun bir yolculuğun ardından antrenmana çıkarken, Mourinho’nun 4-1 kaybedilen Borussia Dortmund maçının ardından takımdaki eksikleri gidermek için böyle bir karar aldığı iddia edildi.

Yayınlanma Tarihi:12:55,