SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bernie Ecclestone’un kayınvalidesi kaçırıldı

Formula 1 patronu Bernie Ecclestone'un eşinin annesi, Brezilya'da kaçırıldı. Fidyeciler, ünlü iş adamından servet istedi. Ecclestone 85, karısı 38, kaçırılan kayınvalide ise 67 yaşında...

Güncellenme: 10:20, 26/07/2016
Bernie Ecclestone’un kayınvalidesi kaçırıldı

Brezilya’nın en yüksek fidye istenen kaçırılma olayı Formula 1 patronu 85 yaşındaki Bernie Ecclestone’un başına geldi. Ecclestone’un eşi 38 yaşındaki Fabiana Flosi’nin annesi kaçırıldı. Fidyeciler, dünyanın en zengin kişileri arasında bulunan Ecclestone’dan, kayınvalidesini serbest bırakmak için 36.7 milyon dolar (120 milyon Brezilya reali) fidye istedi. Bu rakam, büyük bir ekonomik kriz içinde bulunan ve kaçırılma olaylarının çok sık yaşandığı Brezilya’da istenen en yüksek fidye olarak tarihe geçti.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Ünlü işadamının Breziya Grand Prix’inde tanıştığı ve sonrasında evlendiği üçüncü eşi olan Fabiana Flosi’nin annesinin polis üniforması giymiş bir kişi tarafından kaçırıldığı iddia edildi. 67 yaşındaki Aparecida Schunck’un çantası daha sonra Brezilya’nın Olimpiyat Oyunları düzenleyeceği Rio de Janerio’da bir ATM’nin önünde bulundu. Fidyecilerin önce Aparecida Schunck’un bankadaki parasını çektiği, daha sonra kim olduğunu öğrenince fidye istemeye karar verdikleri belirtildi.

ecclestone-iç

Bu Ecclestone’un başına gelen ilk fidye olayı da değil… Formula 1 patronunun daha önce de kızı Tamara kaçırılmıştı. 2012 yılında diş hekimi teknisyeni tarafından kaçılan kız çocuğu için 400 bin pound fidye istenmişti. Ancak polisin başarılı çalışması sonucu Londra’da yakalanan Martin Peckham, 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

İLGİLİ HABERFormula 1`de bir ilk! Kadınlar...Formula 1`de bir ilk! Kadınlar…

Forbes dergisinin verilerine göre Ecclestone ailesinin tam 3.1 milyar dolar serveti bulunuyor.

BERNIE ECCLESTONE KİMDİR?

Bernard Charles Bernie Ecclestone Formula 1 başkanı ve CEO'sudur. Formula 1 grup şirketlerinin bir üst şirketi olan Alpha Prema'da kendi hisselerine sahiptir. Bu sebepten genellikle Formula 1'in birincil otoritesi olarak düşünülür.

ecclestone-iç1

Spor ile olan erken ilişkisi bir rakip ve daha sonra sürücüler Stuart Lewis-Evans ve Jochen Rindt'in menajeri olarak olmuştur. 1972'de 15 yıl yöneteceği Brabham takımını satın almıştır. Bir takım sahibi olarak, Formula 1 Kurucular Birliği’nin (Formula One Constructors Association) bir üyesi olmuştur. 1970'lerdeki televizyon hakları satışındaki öncülüğünden kaynaklanan bu spor üzerindeki kontrolü, çokça malidir fakat Concorde Antlaşması terimleri altında o ve onun şirketleri aynı zamanda her bir Formula 1 yarışını yönetir, düzenler ve lojistiğiyle ilgilenir.

ecclestone-iç2

Ecclestone 1958 sezonu sırasında iki Grand prix'de yarışma teşebbüsünde bulunmuştur fakat ikisinde de sıralama turlarını geçememiştir.

Yayınlanma Tarihi:09:53,