SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sercan Kaya’dan Adanaspor gafı

PTT 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor ile bir yıllık sözleşme imzalayan Çaykur Rizespor’un eski oyuncusu Sercan Kaya’nın, “Camianın büyüklüğünü bildiğim için burada bir şampiyonluk yaşamak istiyorum. Bunun için Adanaspor’u tercih ettim” sözlerini 'Adana Demirspor' diyerek basın mensupları düzeltti.

Güncellenme: 17:08, 26/07/2016
Sercan Kaya’dan Adanaspor gafı

Çaykur Rizespor'la sözleşmesi sona eren sağ kanat oyuncusu Sercan Kaya, mavi-lacivertli kulüp ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

Sözlü: “Süper Lig takımlarına tercih etti”

Aytaç Durak Tesisleri'nde Sercan Kaya ile basın toplantısı düzenleyen Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, Sercan Kaya'yı çok yakından takip ettiklerini ve bir süredir de görüştüklerini belirterek, “Süper Lig takımlarıyla görüştüğü için bugüne kaldı. Kendisine hak veriyoruz. Kendi geleceğini düşünmek zorunda fakat Süper Lig takımlarıyla görüşürken burayı da aklında hep tuttu. Adana Demirspor'u Süper Lig takımlarına tercih etti ve aramıza katıldı” diye konuştu.

Sercan’dan üst üste Adanaspor gafı Adana Demirspor'un yeni oyuncusu Sercan Kaya ise Çaykur Rizespor ile sözleşmesinin bittiği ilk anda Adana Demirspor'un kendisiyle iletişimine geçtiğini belirterek, anlaşırken maddi manevi hiçbir sorun yaşamadıklarını söyledi. Bir basın mensubunun, “Buraya gelmeden önce Adanaspor'la transfer görüşmesi yaptın mı? Bu transfer görüşmesinin ardından ‘Gerekirse peşinat istemiyorum. Ben Adanaspor'da maç başı oynarım' şeklinde bir görüşün oldu mu?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan genç futbolcu, “Şu an buradayım, bunu konuşmak lazım. Transfer süreci benim için noktalandı. Sonuçta baktığınız zaman transfer dönemi, herkes herkesle görüşüyor. Ben isteseydim oraya da imza atabilirdim. Süper Lig'den herhangi bir kulübe de atabilirdim. Benim tercihim Adana Demirspor oldu çünkü camianın büyüklüğünü biliyordum. Camianın büyüklüğünü bildiğim için de burada bir şampiyonluk yaşamak istiyorum. Bunun için Adanaspor'u tercih ettim” ifadelerini kullandı.

Sercan’ın, “Adanaspor’u tercih ettim” şeklindeki gafını basın mensupları düzeltti. Sercan Kaya takıma gelmesindeki hedefinin, takımıyla birlikte Süper Lig'e çıkmak olduğunu kaydetti. Konuşmasını sürdürürken bir dil sürçmesi daha yaşayan Sercan Kaya, ‘Adana Demirspor' camiası yerine ‘Adanaspor camiası' şeklinde bir gafa daha imza attı. Kaya, sakatlığı olduğuna ilişkin ilgili iddiaları da yalanlayarak, geçmiş liglerdeki performanslarının incelenmesini önerdi.

Yayınlanma Tarihi:14:12,