SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Recep Kara Kırkpınar’da başpehlivan oldu demokrasi mitingine koştu

Recep Kara Kırkpınar’da başpehlivan oldu demokrasi mitingine koştu

Geleneksel 655'nci Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde başpehlivan olan Recep Kara, Sarayiçi Er Meydanı'ndan şehir merkezinde yürüdü.

Edirne’de 655’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finalde rakibi Mehmet Yeşil Yeşil’i yenerek altın kemeri kazanan Ordulu Başpehlivan Recep Kara, doping kontrolü için örnek verdikten sonra antrenör ve pehlivan arkadaşları ile birlikte boynunda altın kemerle şehir merkezine davul zurna eşliğinde yürüdü. Yol kenarında toplanan güreşseverler başpehlivana sevgi gösterisinde bulundu.

İLGİLİ HABERRecep Kara 7 yılın rövanşını aldıRecep Kara 7 yılın rövanşını aldı

Saraçlar Caddesi Atatürk anıtındaki demokrasi nöbeti için toplanan kalabalığın arasına giren Recep Kara daha sonra kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Gerekirse Er Meydanı’nda gibi tankların önüne çıkarak kendisini siper edeceğini kaydeden Kara, konuşmasında şunları söyledi:

“Biz de Er Meydanı pehlivanları olarak gerekirse vücudumuzu tankın, tüfeğin önüne siper ederiz. Tüm dünya toplanıp ülkemize savaş açsa da bu milletin birlik ve beraberliği devam ettikçe Allah’ın izni ile kimse sırtımızı yere getiremeyecek. 15 Temmuz’da verilen mücadele sonrası bu millet demokrasi nöbetiyle devletinin arkasında olduğunu gösteriyor, Allah razı olsun. Bu memleketin ekmeğini yiyerek, bu memleketin silahıyla, topuyla milletimize kurşun sıkan askerleri de lanetliyorum. Bu vatan sağcısıyla, solcusuyla, Türküyle, Kürdü ile tek. Biz bir olduktan sonra kimse bizim sırtımızı yere getiremez. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Türk milletinin gideceği başka bir ülke yok. Bu nedenle vatana, ve bayrağa ölümüne sahip çıkacağız. Türkiye’ye tuzak kuranlar asla amacına ulaşamayacak. Askeri darbe girişimi akşamı göğsünü siper ederek canını feda eden şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

recep-kara-iç