SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş darbeci askerlerden şikayetçi oldu

Beşiktaş Başkan'ı Fikret Orman, Vodafone Arena'ya helikopterle inen darbeci askerler ile ilgili şikayette bulunduklarını açıkladı. Orman, görevlilere de "Savaşacak haliniz yok! Kaçın!" dediğini söyledi.

Güncellenme: 15:01, 25/07/2016
Beşiktaş darbeci askerlerden şikayetçi oldu

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Türkiye’de yaşanan darbe girişimi sırasında Vodafone Arena’ya helikopterle inen darbeci askerler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Fikret Orman “Stadımıza askerler indiğinde bana da haber geldi. ‘Ne yapalım?’ dediler. ‘Ne yapacaksınız? Savaşacak halimiz yok! Kaçın!’ dedim tabi” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Olayın Beşiktaş ile alakalı olmadığını, bir terör eylemi olduğunun altını çizen Orman “Stadyuma verilen maddi hasar ile ilgili başvurumuz oldu. Darbeci askerlerden şikayetçi olduk. Bazı yerleri kırıp döktüler. Zararın karşılanmasını istedik” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERDarbeci askerler Vodafone Arena`ya indirilmiş!Darbeci askerler Vodafone Arena`ya indirilmiş!

TERÖR OLAYLARI TRANSFERİ ZORLAŞTIRDI

Türkiye’de yaşanan terör olayları nedeniyle transfer yapmakta zorlandıklarını belirten Fikret Orman “Son yaşanan olaylar da bunun üzerine tuz biber ekti. Ülkemiz normal şartlar yaşamıyor. Hepimiz açısında şok edici bir süreç yaşadık. Bu süreç tam anlamıyla da bitmiş değil. Bu durum transferi olumsuz etkiliyor” dedi.

İLGİLİ HABERDarbeci askerler Vodafone Arena`da kaybolmuşDarbeci askerler Vodafone Arena`da kaybolmuş

Menajerlerin de futbolcuları etkilemeye çalıştıklarının altını çizen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman şöyle konuştu:

“Aynı zamanda da ahlaksız bir dünyada yaşıyoruz. Bir oyuncusu transfer etmek istiyorsunuz. Futbolcuya telefon açıyorlar. ‘Oraya gitme şöyle olur böyle olur’ diyorlar. Transferi engellemeye çalışıyorlar. Bir de Beşiktaş’ın gerçekleri var. Ekonomik olarak da transferde zorlanıyoruz. Beşiktaş oyuncu satmadan alamaz. UEFA ile yapılan anlaşma bu… Ama bazı kişiler bunu bir türlü anlamak istemiyor.”

İLGİLİ HABERTolga`dan Gomez ve Sosa`ya üstü kapalı göndermeTolga`dan Gomez ve Sosa`ya üstü kapalı gönderme

SOSA’YA ULTİMATOM

Beşiktaş’tan ayrılmak istediğini söyleyen Sosa ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Fikret Orman, şunları söyledi:

“Jose Sosa bizim sevdiğimiz bir oyuncu. Buhranlı bir zaman geçiriyor. Psikoloji çok iyi değil. Aldığı kararlar da zaten bunu gösteriyor. Kendisi ile görüştük. Gayet olumlu ve pozitif bir görüşme oldu. Daha sonra menajerleri nedeniyle farklı hareketlere girdi. Profesyonel anlamda takımımıza zarar vermemesi lazım. İstanbul’da antrenman yapacak. Biz de onunla ilgili bir karar vereceğiz. Ortada iki tarafı da alakadar eden bir sözleşme var. Prensiplerimizden taviz vermemiz asla mümkün değil. Bizim arzu ettiğimiz kendine gelmesi. Takımdaki yerini alması. Daha fazla hem kendine hem Beşiktaş’taki ilişkilerine zarar vermeden bu işin sonlanması. Gidecekse onun yerine bir oyuncu alacağız. Alacağımız oyuncunun parasını getirebilirse gider. Temenni ediyorum sorun bir an önce iki taraf için de olumlu bir şekilde sonuçlanır.”

İLGİLİ HABERŞenol Güneş çare arıyorŞenol Güneş çare arıyor

ETO’O’YA YEŞİL IŞIK

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Fikret Orman “Eto’o ile Demba Ba transferinden önce görüşüyorduk. Beşiktaş’ın şartlarına uyduğu takdirde neden olmasın? Beşiktaş’ta Eto’o gibi bir oyuncuyu görmek isterim” dedi. Eren Derdiyok ile ilgili girişimler olmadığını da belirten Orman, transfer çalışmaları ile ilgili şunları söyledi:

“Eren Derdiyok ile ilgili bir teklifte bulunmadık. Kasımpaşa yetkililerine durumu sorduk, “Yazılı teklif ile gelin” dediler. Eren benim bildiğim kadarıyla Beşiktaş taraftarı… Forvete, Cenk’in yanına rekabet edebilecek bir takviye yapmak istiyoruz, yapacağız. Daha önümüzde süreç var. Arda Turan gündemimizde yok. O bölgeye ancak Sosa’nın durumu netleştikten sonra transfer yaparız. Yeterli transfer bütçesine sahibiz. Takımı koruyup gerekli yerlere transfer yapacağız.”

 

Yayınlanma Tarihi:13:53,