SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Onur Kıvrak: “Kefenimle onun arkasındayım”

Trabzonspor Kaptanı Onur Kıvrak, darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında olduklarını söyledi.

Güncellenme: 00:09, 23/07/2016
Onur Kıvrak: “Kefenimle onun arkasındayım”

Trabzonspor Kaptanı Onur Recep Kıvrak yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kefenleriyle arkasında olduğunu dile getirerek şöyle konuştu:

“Buradan bulunmaktan çok mutluyum, çok gururluyum. Sizlere ülkem adına çok teşekkür ediyorum. Bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Sizin olduğu sürece bu ülkenin, memleketin daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Dik duruşuyla tüm dünyaya nasıl bir lider olduğunu bir daha gösterdi. Cumhurbaşkanımızın bir sözü var; “Ben kefenimle yola çıktım” diye. Biz de kefenimizle onun arkasındayız”

Trabzonspor kafilesini taşıyan kulüp otobüsün önünde de toplanan vatandaşlar bordo mavilileri alkışlar eşliğinde uğurladı.

Trabzon’da darbe girişimi sonrası başlatılan demokrasi nöbetine bazı Trabzonspor kulübü futbolcuları, teknik heyet ile yönetimi de destek verdi. Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta, ülkenin içinde bulunduğu zor günlerin altından kalkacaklarına inandığını belirterek, “Bu vatanın yarınlara, demokrasiyi daha da büyüterek çıkması için nöbetteyiz. Hep birlikte yarını inşa etmek için yolculuktayız” dedi. Trabzon’da darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, demokrasi nöbetine devam etti. Atatürk Alanı’ndaki Ak Parti İl Başkanlığı binası önünde nöbet tutan vatandaşlara, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Teknik Direktör Ersun Yanal, yönetim kurulu üyeleri ve bazı futbolcular da destek verdi. Kendilerine gösterilen yoğun ilgi sonrası alana güçlükle gelebilen bordo mavililer, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak darbe teşebbüsüne tepki gösterdi.