SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka’da bir süredir antrenmana çıkan Etimesgut Belediyesporlu stoper İsmail Hacıhafızoğlu, transfer yasağının kalkıp kalkmayacağı konusundaki belirsizlik ve kendisine gelen başka teklifler nedeniyle takımdan ayrıldı. Bursaspor, Karşıyaka’nın talip olduğu 20 yaşındaki golcü Enes Ata için 50 bin TL kiralama bedeli isteyip sonra bu rakamı 20 bin TL’ye düşürdü. Kiralık parası ödemek istemeyen Karşıyaka sözleşmenin de satış opsiyonlu olması konusunda diretti. Bursa cephesiyle anlaşma sağlanamayınca ipler koptu. Bursaspor, Karşıyaka’nın Enes’le birlikte talip olduğu ön libero Mertcan Erdem’i de vermeme kararı aldı.

Pazartesi günü 12 günlüğüne Isparta Davraz’da kampa girecek olan Karşıyaka, denenmeye gelen gurbetçilerden 19 yaşındaki sol kanat Serhat Kot’la ise 3 yıllık ön protokol imzaladı. Gurbetçi Ünal Tosun’ın kampta bir süre daha deneneceği açıklandı. Transfer edilmesi beklenen Ahmet, Abdullah ve Keram’da takımla kampa katılacak. Transferde beklemeye geçen yeşil kırmızılılar, 26 yaşındaki gurbetçi kaleci Volkan Tekin ve 24 yaşındaki ön libero Deniz Taşkesen’i de kampa davet etti. Karşıyaka, hazırlık maçlarını Afyon’daki ikinci etap kampında oynayacak.

KAMPANYA HIZLANDI

Karşıyaka’da Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın öncülüğünde başlayan ve ilk haftada yalnız 6000 TL’nin toplanabildiği destek kampanyası hız kazandı. Akpınar, kampanyayı başlatan 50 bin TL kişisel desteğini kulübe ödedi. Yelkenbiçer ve Sakıpağa aileleri 50’şer, Mert Pala 12 bin TL destek vereceğini açıkladı. Yönetim çeşitli iş çevrelerinden destek turlarını sürdürüyor.

Yayınlanma Tarihi:13:00,