SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma: PSV benim için çok iyi bir şans

Galatasaray'dan gitmek istediği konusundaki haberlerin üstünü örtmek isteyen sarı-kırmızılılara rağmen Bruma, ülkesinin basınına içini döktü ve kulüpten ayrılmak istediğini açıkça ortaya koydu.

Güncellenme: 22:26, 23/07/2016
Bruma: PSV benim için çok iyi bir şans

Galatasaray’dan ayrılması gündemde olan Bruma, ülkesi Portekiz’in basınına açıklamada bulundu. Türkiye’yi ve taraftarları çok sevdiğini dile getiren genç yıldız, Türkiye’deki durumların kendisini endişeye sevk ettiğini ve takımdan ayrılmak istediğini söyledi.

Bruma, “PSV benim için çok iyi bir şans ve bunu değerlendirmek istiyorum. Her şeyin Galatasaray’in yönlendirmesiyle olmasını istiyorum. Yöneticilerle bir araya gelerek bu konuyu görüştük. Bu büyük kulübe saygı duyuyorum, taraftarları çok seviyorum. Galatasaray’ı her zaman kalbimde taşıyacağım. Burada şampiyon oldum; ama Türkiye’deki durum beni endişelendiriyor. Biliyorum kulübü suçlayamam; ama gitmeme izin vermelerini istiyorum” diye konuştu.

Gidiş kararını kulübe veya taraftara saygısızlık olarak algılanmamasını istediğini dile getiren Portekizli futbolcu, “Bu şekilde bakılmamalı. Bana verdiklerinden dolayı onlara minnettar kalacağım; ama ailemi Türkiye’ye gelme konusunda ikna edemiyorum. Karımı ikna edemiyorum. Korku var. Eve giderken tedirginlik yaşıyorum. Yalnız olmak ve her zaman yarını düşünerek yaşamak istemiyorum. 21 yaşındayım, kulübü seviyorum ve beni anlamanızı istiyorum. Burada suç ne kulüpte ne yöneticilerde ne de taraftarlarda. Bu yüzden ayrılmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Görkem ÇOKSEZEN / AMKSPOR.com

bruma-galatasaray-12515

Yayınlanma Tarihi:22:13,