SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma satılmamalı

Ülkemiz kaosun dibine vurmuş durumda ve kâbus dolu bir yılda EURO 2016'da yaşadığımız hayal kırıklığının ardından futbola odaklanmakta güçlük çekiyoruz. Lig fikstürü çekildi ancak insanlar futbol bile konuşamaz oldu. Bu ortamda Dursun Özbekli Galatasaray'ın da hiç de cazip olduğu söylenemez.

DEĞERİNİ KATLADI

G.SARAY'IN İsviçre kampı başlamadan önce PSV Eindhoven, Bruma için 6 milyon Euro'luk bir teklifle gelseydi, genç Portekizli bugün PSV forması giyiyor olabilirdi. Ne var ki kampta Bruma bütün takımın önüne çıkarak, değerine değer kattı. S.Lizbon'dan 10 milyon Euro artı bonusla transfer edilen Bruma, Terim'in Galatasaray'dan ayrılışı ile birlikte 19 yaşında bir genç için çok zor bir döneme girmişti. Yaşadığı sakatlık sonrasında yanlış transfer olduğuna yönelik kampanya ve Scout Şefi Emre Utkucan'a saldırıların da ardı arkası gelmemişti.

TAKIMIN UMUT IŞIĞI

BUGÜN Bruma takımı için adeta umut ışığı. Çıkışını sürdürürse G.Saray tarihinin en kârlı yatırımı haline dönüşebilir. Hız ve dripling yeteneğinin üstüne son vuruş özelliğini de geliştirmiş ve bu sezon takımı adına fark yaratabilir. Bu yüzden Başkan Özbek, oyuncusunun kafasını rahatlatacak görüşmeleri yapmalı ve sorunsuz bir şekilde sezona giriş yapmasını sağlamalıdır. Satılırsa da 15 milyon Euro'nun üzerinde rahatlıkla pazarlayabilir.

ÖNCELİKLİ SORUN!..

GEÇEN sezon yaşanan sorunlar Bruma ve Sinan Gümüş'ün kanatlarda oynayacağı sistemle çözülebilir. Galatasaray'ın geleceği Sneijder ve Podolski'de değil, Bruma ile Sinan Gümüş'tedir. Yönetimin orta sahaya direnç katacak en az 2 oyuncu transferi daha yapması forvet transferinden de daha öncelikli bir sorundur.?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek