SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Luis Enrique Arda Turan kararını açıkladı

Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique, Arda Turan'ın takıma kalite katacak önemli bir isim olduğunun altını çizerek sabır istedi.

Güncellenme: 17:59, 21/07/2016
Luis Enrique Arda Turan kararını açıkladı

Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique, Arda Turan’ın Barcelona’daki geleceği hakkında bilgi verdi. 29 yaşındaki futbolcunun takım için özel biri olduğunu vurgulayan İspanyol çalıştırıcı, oyuncusunun takıma tam adaptasyonu için zaman gerektiğini belirterek Arda Turan konusunda sabır çağısı yaptı.

Luis Enrique, “Onun ortaya koyduğu performanstan dolayı çok mutluyum. Saha içinde ve dışında bizim için özel biri. Bu konuda biraz sakin olunmalı.Herkesin adaptasyon için zamana ihtiyacı vardır. O, takımın seviyesini yükseltecektir. Sadece zamana ihtiyacı var” diye konuştu.

Dani Alves’in ayrılığının kendisi için sürpriz olduğunu dile getiren dünyaca ünlü çalıştırıcı, Brezşlyalı futbolcunun profesyonel birisi olduğunu ve onu özleyeceklerini dile getirdi.

Copa America’da Arjantin Milli Takımı’nın başarısızlığı sonrasında morali bozulan Lionel Messi’nin, Barcelona’ya döndükten itibaren eski formuna döneceğine inandığını söyleyen Enrique, “Hiçbir şeyin farklı olacağını düşünmüyorum. Bu formayı giydikten sonra motivasyonu yenilenecektir. Leo Messi’nin diğer sezonlarda oynadığı gibi devam edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:17:56,