SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Galatasaray’ın kamp raporu

AMK muhabiri Halid Kayacan, İsviçre'de takip ettiği Galatasaray ile ilgili ayrıntılı bir analiz hazırlandı.

Galatasaray, 9 günlük İsviçre kampını bitirerek İstanbul’a döndü.
Darbe girişimi nedeniyle kampın 2 gün sekteye uğradığı ve morallerin bozulduğu Galatasaray’ın son durumunu masaya yatırdık.
ERAY İŞCAN: Muslera’nın yokluğunda Cenk ve İsmail ile yarıştı. Taffarel’in öğrettiklerini güzel sergiledi.
CENK GÖNEN: Aşırı özgüveni bazen başına bela oldu. Bu durumu düzeltirse, Cenk-Muslera rekabetini rahatlıkla görebiliriz.
İSMAIL ÇIPE: Çalışkan. Ağabeylerinden sıra bekliyor.
SABRİ SARIOĞLU: Tam anlamıyla istenen kondisyonu yoktu. Görev aldığı hazırlık maçlarında kötülerin arasındaydı. Hırsı, tek avantajı.
MARTIN LINNES: Geçen yılı kafasından silmiş gözüktü. Pozitif duruşu ile hocasının sistemine ayak uydurdu. Normal hayattaki çekingenliğini yeşil zeminde de sergilemesi eksi tarafı. Sabri’den sağ kanadı alabilir.
AURELIEN CHEDJOU: Maçlarda en fazla süre alan futbolcuydu. Salih ile kimyaları uyuşmadı. Serdar Aziz ile tam anlamıyla ‘enfes ikili’ oldu.
SERDAR AZIZ: Hâlâ doktor kontrolünde. Zürih maçının ilk yarısında izleyebildik. 5 net tehlikeyi başlamadan bitirdi. Geçen sezon savunma hataları kaynaklı çok gol yiyen takıma ilaç gibi gelecek.
SALIH DURSUN: Semih ve Hakan Balta’nın gelmesiyle kendisine ‘Kulüp bul’ denecek. Orta sıralara oynayan Anadolu takımı için yıldız!
KORAY GÜNTER: Thun maçındaki sakatlığı, yarım sezonuna mal oldu.
OLCAN ADIN: Kampın sınıfta kalanlarından. Geriye pas vermekten bir türlü vazgeçmiyor. Yedek kulübesini zenginleştirecek.
LIONEL CAROLE: Genç ve sadece hücumu düşünmesi Galatasaray’a çok şey kazandıracak. Önünde oynayan Bruma ve Sinan’ı beslemesi, sol kanada heyecan kazandırdı.
HAMİT ALTINTOP: Futbolu özlediği iştahından belli. Antrenmanların en çalışkanlarındandı. Riekerink’in bu sezon işini kolaylaştıracak. Selçuk’un gelmesiyle daha da rahatlayacak.
RYAN DONK: İyi niyetli. Ancak Galatasaray’la kimyası tutmadı. Ne yapsa olmuyor. Teknik bir oyuncu olmasına rağmen amatör görüntüsü veriyor.
GÖKAY GÜNEY: Riekerink’in pişmesi için yanına aldığı gençlerden. Thun maçında görücüye çıktı. Galatasaray yeni bir Emre Çolak’ı daha piyasaya kazandırabilir.
BİRHAN VATANSEVER: İlk olarak Hamza Hamzaoğlu’nun A takımla tanıştırdığı Birhan, Riekerink ile aynı şansı yakaladı. Ancak tecrübesizliği hemen göze çarpıyor.
TARIK ÇAMDAL: Geldiğinden bu yana çizgisini hiç bozmadı! Geriye pas vermekten bıkmadı. İyi niyetli ancak takıma en ufak bir katkısı dahi yok. Atsan atılmaz, satsan satılmaz.
WESLEY SNEIJDER: Yönetimle sezon başında yaşadığı ceza krizini çabuk atlattı. İşine baktı. Takımı topladı. Gençler için büyük bir şans. Bruma ve Sinan gibi genç yıldızları bu sezon asistleriyle besleyecek. Yükünü azaltacak güçlü bir orta saha kurulursa, gerçek bir Sneijder izletecektir.
EMRAH BAŞSAN: Bruma, Sinan, Podolski gibi yıldızlar varken, ancak kupada forma giyebilir. Büyük risk alarak Galatasaray’a geldi. Çalışkan ve seri. Yedek kulübesini zenginleştirir. Eksiği, ayağında topu fazla tutması. Artısı ise dikine futbol oynaması.
BRUMA: Kampın tartışmasız en iyisiydi. Cristiano Ronaldo kaçmış sanki içine! Zürih ve Young Boys karşısındaki resitalleri daha şimdiden fiyatını katladı. Real Sociedad, satın alma opsiyonunu kullanmadığı için pişman olacak. Bu sezon Türk Telekom Arena’yı yıkabilir! Riekerink gibi bir futbol adamını mest etti. Satılırsa yönetim zora girer.
ENDOĞAN ADİLİ: Olmuyor. Seri ve çalışkan olması yetmiyor. 1 dakika var, 10 dakika yok. Antrenmanlarda da çizgisini bozmuyor! Genç olmasına rağmen daha fazla çalışmalı.
SİNAN GÜMÜŞ: Sezona tam anlamıyla hazır değil. Bruma’dan sonra en fazla dikkat çekenlerden. Geçen sezon bıraktığı yerden başladı. Ancak içinde daha fazlası var. Podolski’yi yedek kulübesine hapsedebilir.
YASIN ÖZTEKIN: Dağınık ve şikâyetçi yönü, futbol oynamasının önüne geçiyor. Orta alandaki açıklık ona istediği oyunu oynatmıyor. Defansa yardım etmiyor. Topu kaybedince kanadı yol geçen hanına dönüyor.
UMUT BULUT: Ne yapsa olmuyor. Çok çalışkan. Ancak son vuruşlar hep karavana. İyi bir forvet gelirse yedek kulübesine hapsolur.
BERK ÜNSAL: Galatasaray'ın ileri uçtaki yeni ismi. En büyük eksiği tecrübe.