SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın bir hafta önce yaptığı “Mario Gomez’in kalmama ihtimaline karşın biz de santrafor adayları ile görüşüyoruz. B planımız hazır” açıklamalarından sonra dikkatler Beşiktaş transfer komitesinin yapacağı temaslara yöneldi.

Takımın oyun yapısını ve son iki senedeki Demba Ba ve Mario Gomez tarzı santraforların başarısını göz önünde bulunduran yönetim en az Demba Ba ve Mario Gomez kadar ses getirecek adayları öne aldı. Daha önceden görüşülen ve transferinde belli bir mesafe kaydedilen Manchaster City’li Wilfried Bony için kulübü ile görüşme halinde olan siyah-beyazlılar Fildişi Sahilli oyuncuyu kiralamak için yoğun çaba harcıyor.

İLGİLİ HABERSol şeride Büttner geçtiSol şeride Büttner geçti

Beşiktaş’ın Bony’nin olmama ihtimaline karşın belirlemiş olduğu diğer santrafor adayları ise Loic Remy, Mario Balotelli, Fernando Llorente ve Klas-Jan Huntelaar gibi isimler… İsmi geçen futbolcuların kulüpleri ile en az 2 yıl daha sözleşmelerinin olması, Beşiktaş’ın görüşmeleri kiralık + satın alma opsiyonu üzerinden sürdürmesine sebep oluyor.

Yönetimin, çalkantılı hayatı yüzünden daha önce Şenol Güneş’ten veto yiyen Balotelli için hocayı tekrar ikna etmeye uğraşacağı da gelen bilgiler arasında… Mario Balotelli’yi isteyen yöneticiler, Mario Gomez’den sonra Sosa’nın da ayrılması halinde yaşanacak moral bozukluklarının ancak taraftarın seveceği Balotelli gibi bir oyuncu almakla aşılacağını düşünüyor.Buna karşın Balotelli gibi her gittiği yerde problem çıkaran oyuncu yerine takıma faydalı olacak isimler olarak gördükleri Remy, Llorente, Huntelaar gibi oyuncular için uğraşmak gerektiğini düşünen yöneticiler de var. Tüm bu düşünceleri dikkate alan Başkan Fikret Orman ise Teknik Direktör Şenol Güneş’in isteği doğrultusunda hareket edecek.

İLGİLİ HABERSosa idmana çıkmadıSosa idmana çıkmadı

BU KEZ SIRA JOSE SOSA VE ATİBA’DA MI ?

Beşiktaş’ta yaşanan sıkıntılar sadece Mario Gomez ile sınırlı değil. Mario Gomez’in ayrılığından sonra gözler bu kez de ayrılmak istediklerini daha önce söyleyen Jose Sosa ve Atiba’ya çevrilmiş durumda. Takımla antrenmanlara çıkan ve kampa dahi gelen Jose Sosa’nın yönetimin önerdiği yeni teklifi geri çevirdiği belirtiliyor. İlk olarak terör, şimdi de yaşanan son olaylardan dolayı eşinin Türkiye’de yaşamak istemediği konusunu yine yönetimin önüne koyan Sosa’nın, Milan’ın yanı sıra İspanya’dan da bir kaç takımla görüştüğü öğrenildi.

Bu arada Sosa konusunda İtalyan medyasında, Milan’ın Arjantinli oyuncuyu almak için paranın yanında santrafor Luiz Adriono önerisiyle Beşiktaş’a yeni bir teklif sunabileceği de belirtilmeye başlandı.

İLGİLİ HABERGomez Beşiktaş`ta forma giymeyeceğini açıkladıGomez Beşiktaş`ta forma giymeyeceğini açıkladı

Siyah-beyazlılarda bu problemlerin yanı sıra sözleşmesinin yeniden revize edileceği söylenen Atiba konusunda da henüz net bir açıklama yapılamamış olması da soru işaretleri doğuruyor. Yılda 1 Milyon Euro kazanan ve zam yapılarak yeni sözleşme imzalanacağı açıklanan Atiba için şu ana kadar resmi bir açıklamanın yapılmadı.Yaşanan bu durum Kanadalı futbolcu ile pazarlıkların sürdüğü ve henüz tam bir anlaşma sağlanamadığı şeklinde yorumlanıyor.

Yayınlanma Tarihi:14:12,