SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Robin van Persie’ye talip var

Fenerbahçe'nin elden çıkarmak istediği Robin van Persie’ye, İngiliz ekibi Stoke City’nin talip olduğu öğrenildi. Hollandalı yıldız, ücretinde indirim yaparsa, bu transfer gerçekleşebilir.

Güncellenme: 09:54, 20/07/2016
Robin van Persie’ye talip var

Fenerbahçe, sonunda Robin van Persie'nin yarattığı krizlerden kurtulacak.Hollandalı'ya, Premier Lig ekibi Stoke City'nin talip olduğu öğrenildi. İngilizler, Saido Berahino transferi için West Bromwich Albion’un yüksek bonservis istemesi nedeniyle Robin van Persie’yi gündemine aldı. Ancak transferin önündeki en büyük engel, yıldızın yıllık kazancı.Ücretinde indirimi kabul ederse, transfer gerçekleşecek.Kariyerini İngiltere'de sürdürmek isteyen ‘Portakal'a daha önce Middlesbrough, West Ham United ve Crsytal Palace da talip olmuştu.

İLGİLİ HABER`10`u Şampiyonlar Ligi belirleyecek`10`u Şampiyonlar Ligi belirleyecek

Robin van Persie ile Fenerbahçe yönetimi arasındaki gerilim ise giderek derinleşiyor. Yönetime takımdan ayrılmak istediğini ileten ve ağrılarını gerekçe göstererek idmanlara çıkmayan Robin van Persie’ye, sarı-lacivertliler rest çekti. Hollandalı, bonservis ücretinde indirim bekliyordu. Ancak yönetim, 6 milyon Euro bonservis bedeli istediğini belirtip “Bu rakamı getirirsen, istediğin kulübe gidebilirsin. Bizim, senden beklentilerimiz yüksekti. Ama büyük yatırımlarımıza karşın karşılığını alamadık” diye ters köşe yaptı.