SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kosova Cumhurbaşkanı, Rio’ya gidecek sporcuları kabul etti

Kosova tarihinde ilk kez Olimpiyat Oyunları'na katılacak olan sporcuları kabul etti. Kosova'yı Rio'ya 8 sporcu temsil edecek. Altın madalya 20 bin Euro, gümüş madalya 15 Euro ve bronz madalya ise 10 bin Euro ile ödüllendirilecek.

Güncellenme: 19:06, 20/07/2016
Kosova Cumhurbaşkanı, Rio’ya gidecek sporcuları kabul etti

Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na ilk kez katılacak olan Kosova Olimpiyat heyetini kabul etti.

Kabulde, Kosova Olimpiyat Komitesi Başkanı Besim Hasani ve sporcuları da hazır bulunurken, Cumhurbaşkanı Haşim Taçi’ye forma hediye edildi.

Besim Hasani, burada yaptığı konuşmada 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na 8 sporcu ile katılacaklarını bildirdi. Hasani, Kosovalı sporcuların en az iki madalya alacaklarını söylerken, Dünya Judo Şampiyonu Maylinda Kelmendi’den altın, Nora Gjakova’dan ise bronz madalya beklediklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Haşim Taçi de sporculara başarı dileklerinde bulunurken, sporcuların Olimpiyat Oyunları’na katılmaları ve burada Kosova bayrağını dalgalandırmalarının Kosova için tarihi önem taşıdığını vurguladı.

Haşim Taçi ayrıca, Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan sporculara 20 bin euro, gümüş madalya kazanan sporculara 15 bin euro ve bronz madalya kazanan sporculara 10 bin euro ödül verileceğini bildirdi.

Kosova Olimpiyat kafilesi 26 Temmuz’da Rio’ya hareket edecek.