SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, 2015-16 sezonunda profesyonel liglerdeki 127 takım arasında yaş ortalaması en genç ekip olduğu tescillenen Altay’ın başkanı Cihangir Marmara’yı resmi bir yazıyla kutladı.

Federasyonun geçen sezon uygulamaya aldığı Genç Futbolcu Teşvik Sistemi’nin Türk futboluna önemli yararlar sağlamaya başladığını belirten Başkan Demirören, “Sayın Marmara, Spor Toto 3’üncü Ligi’nde en yüksek teşvik almaya hak kazanan kulüp olmanızı tebrik eder, 2016-17 sezonunda başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

Bu sistem sayesinde profesyonel liglerdeki genç futbolcu sayısında önemli artış gözlediklerini ifade eden Demirören, “Sizler gibi başkanlarımızın ve kulüplerimizin desteğiyle, bu sistem önümüzdeki yıllarda yetenekli futbolcu havuzumuzun büyümesine katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi. Başkanı Marmara ise; “Emeği geçen herkese, özellikle altyapıdaki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Seçtiğimiz yol doğru yol” diye konuştu.

Altay’ın bu sistemle TFF’den 150 bin TL ödül hak ettiği, ancak kulübün gelirleri üzerindeki temlik nedeniyle paranın alacaklılara gideceği öğrenildi.

demirören-iç

Yayınlanma Tarihi:14:32,