SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

’10’u Şampiyonlar Ligi belirleyecek

Fenerbahçe yönetimi, şimdilik ‘10 numara transferini’ askıya aldı. Takımın Avrupa’daki performansı, ortaya oyuncu alınıp alınmayacağını belirleyecek.

Güncellenme: 09:08, 20/07/2016
’10’u Şampiyonlar Ligi belirleyecek

Fenerbahçe’de 10 numara transferi, Şampiyonlar Ligi’ne bağlı… Kanarya, Şampiyonlar Ligi gruplarına kalırsa, UEFA'dan gelecek katılım parasıyla orta sahaya takviye yapılacak. İlk etap transferi tamamlayan sarı-lacivertliler, gruplara kalınmaması halinde ise bu bölgeye transfer yapmayıp mevcut kadroyla yola devam edecek. Yönetimin bu kararı almasında; hem UEFA ile yaptığı ‘FFP anlaşması' hemde darbe girişimi nedeniyle döviz kurunun yükselmesi sonucu yaşanan belirsizliğin etkili olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERRadamel Falcao: Fenerbahçe güçlü takımRadamel Falcao: Fenerbahçe güçlü takım

ALPER – SALİH – AATIF SEÇENEĞİ

Kanarya’nın kadrosunda ayrıca Alper Potuk gibi orta alanda dikine oynayabilen bir ismin bulunması, kiralıktan dönen Salih Uçan'ın performansının yükselmesi ve Aatif'ın takıma katılması nedeniyle sarı-lacivertliler, yüksek maliyetli transfer yapma planını rafa kaldırdı. Mali konularda artık ayaklarını yere sağlam basan Fenerbahçe yönetimi, yaşanan yeni gelişmeler nedeniyle bu aşamada 10 numara transferini düşünmüyor. Kadroya yeni bir oyuncu daha katarak, kulübü mali yük altına sokmak istemiyorlar.

İLGİLİ HABERSon dakika: Diego Ribas Flamengo`daDiego Ribas Flamengo`da

BOŞLUĞU BEN DOLDURURUM

Yönetim, takımın Şampiyonlar Ligi’ne katılması halinde ise çıtayı yükseğe çekecek. Fenerbahçe, 10 numaralı bölgeye kaliteli bir ismi transfer edecek. Teknik Direktör Vitor Pereira da yönetimle bu konuda yaptığı görüşmede, “Benim için kulübün menfaatleri ön planda gelir. Orta sahaya bir transfer yapılmazsa, oluşacak boşluğu kadro içerisinden doldurabilirim. Önemli olan futbolcuların ödemelerinin gecikmeden, zamanında yapılması ve akıllarının rahat olması” dedi.