SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’deki darbe girişimi potayı vurdu

FETÖ’nün hain planı en çok basketbolu vurdu. Türkiye’yi artık daha riskli görüp kontratını feshetmeyi talep eden yabancı basketbolcu çok...

Güncellenme: 09:18, 19/07/2016
Türkiye’deki darbe girişimi potayı vurdu

Terör olayları nedeniyle kulüplerimizden aldıkları teklifleri çekinceyle karşılayan, kabul etmek isteseler bile yakınlarını ikna etmek durumunda kalan yabancı basketbolcular, son darbe girişiminin ardından Türkiye’yi daha riskli görmeye başladı. Mevcut sözleşmeli oyuncuların menajerleri, kulüpleri arayarak bilgi almaya çalışırken, fesih konusunu da gündeme getiriyor. Terör konusunda “Fransa'da da oluyor, Belçika'da da” diyerek sorunun global olduğundan söz eden kulüp yöneticileri, darbe girişimini açıklamakta zorlanıyor.

İLGİLİ HABERBogdanovic darbe girişimi sırasında Rodos`a kaçtıBogdanovic darbe girişimi sırasında Rodos`a kaçtı

SEZON BOYU SÜREBİLİR

Yurt dışından gelen uçakların ilk iniş noktası Atatürk Havaalanı'nın terör saldırısına maruz kalması, ardından darbeciler tarafından işgal edilmesi, yabancılar üzerinde en fazla etki yaratan olumsuzluk oldu. Bir başka baş ağrıtan unsur da ABD ile Türkiye arasındaki uçuşların iptal edilmesi. Kadrolarında ağırlıklı olarak Amerikalıları barındıran kulüpler ve ana vatanı ABD olan oyuncular, geliş-gidişlerde sıkıntılar yaşayacak. Türkiye’deki olayların etkisinin sezon boyu süreceği iddia ediliyor.

Yayınlanma Tarihi:08:47,