SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kenan Karışık iddialı döndü

Tam 10 yıl sonra eski kulübü Altınordu'ya dönen Kenan Karışık, en büyük hayalinin kırmızı-lacivertli kulübe şampiyonluk yaşatmak olduğunu söyledi.

Güncellenme: 14:34, 19/07/2016
Kenan Karışık iddialı döndü

Altınordu’nun Akhisar Belediyespor’dan transfer ettiği deneyimli orta saha oyuncusu Kenan Karışık, 10 yıl sonra döndüğü kırmızı-lacivertli kulüpte şampiyonluk yaşamayı hedeflediğini söyledi.

Hollanda kampında önemli mesajlar veren tecrübeli futbolcu, “2006 yılında da Altınordu’da oynamıştım. Yıllar sonra döndüğüm Altınordu’da şampiyonluk kupası kazanıp tarihe geçecek kadroda yer almak istiyorum. Bu kulübün yeri Süper Lig. Altınordu, tesisleriyle, kulüp yapısıyla, altyapısıyla, hedefleriyle bunu hak ediyor. Şampiyonluk için yeterli güce sahibiz” dedi.

Altınordu’nun Türk futbolundaki en büyük değişimi geçirdiğini dile getiren 29 yaşındaki Kenan, şöyle devam etti:

“10 yıl önce Yeşilyurt’taki tek sahada antrenman yaparken, bugün bambaşka koşullara sahibiz. Avrupa’nın bir çok kulübünde olmayan tesislerde futbolla yaşıyoruz. Avrupa’da oynayacak bir Altınordu hedefinin ilk basamağı olan Süper Lig hedefine ulaşıp bu adımı atacağız.”

Sırbistan’a bağlı Novipazar’da doğan Kenan, 6 yaşından bu yana futbol oynadığını, Süper Lig dahil 300’e yakın maçta görev yaptığını ve futboldan büyük keyif aldığını ifade etti.