SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan Tankut, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Riva'daki tesislerinde efsane kaleci Turgay Şeren'in adının verildiği Spor Toto Süper Lig 2016-2017 sezonunun ilk 5 haftasının kendileri açısından oldukça zor olduğunu söyledi.

Yeni sezonun hayırlı uğurlu olmasını diyen Başkan Tankut, “Sezonun ilk maçını deplasmanda Galatasaray ile yapacağız. 3 maçı içeride seyircisiz oynayacak olmamız bizim için büyük bir handikap. Karabük'te bunları maalesef bir türlü önleyemiyoruz. İçeride oynayacağımız Rize, Antalya ve Trabzon maçlarını seyircisiz oynayacağız. Dışarıda da birinci hafta Galatasaray ve üçüncü hafta Beşiktaş maçlarımız var. Birinci ve üçüncü maçlarımız zorlu bir deplasman ve fikstür. İçeride oynayacağımız 3 maçı da seyircisiz oynamamız bizin için handikap. Her şeye rağmen ona göre kadro yapıyoruz. Yapacağımız kadro ile bu zorlu maçları avantaja çevirmeye çalışacağız” dedi.

Birinci etap kampın sona erdiğini ve 22 Temmuz'da Hollanda kampına başlayacaklarını da anlatan Başkan Tankut, “Traore geldi ve kampa katılacak. Hollanda kampına Yatabare'yi katmak için son rötuşlar yapılıyor. Bunun yanında bir oyuncu daha olacak. Kampa gittiğimizde tek bir nokta transferimiz kalır ve onu daha da sıkı araştırıp orada gerçekleştireceğiz. Alexa'nın çapraz bağlarının kopması sonucu en az 6 ay yok. Bizim için büyük bir kayıp. Alexa tam formdaydı. Hocamızda beğeniyordu. Geçen sezon takıma çok şey kattı bu sezon beklentimiz vardı. Futbolun içinde bunlar oluyor ve kazasız belasız sezonu açmayı hedefliyoruz” dedi.