SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Linnes ilk 11’i istiyor!

Linnes ilk 11’i istiyor!

Galatasaray'ın Norveçli sağ bek oyuncusu Martin Linnes, İsviçre kampında basının karşısına geçti. Hedefinin ilk 11'de olmak istediğini açıklayan Linnes, Türkiye'de yaşadığı için endişeli olmadığını söyledi.

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre'de sürdüren Galatasaray'da, Bruma ve Martin Linnes basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Açıklamalarda bulunan Galatasaraylı oyuncu Martin Linnes, ilk günden bu yana iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini söyleyerek, “Çok çalışıyoruz, iyi bir ortam var takım içinde. Özellikle dün oynanan maç çok önemliydi. Mental olarak iyi hazırladık kendimizi, güzel maç çıkarttık. Şu ana kadar kamp döneminin güzel geçtiğini söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERBruma PSV`den gelen teklifi doğruladıBruma PSV`den gelen teklifi doğruladı

“İLK 11 OYUNCUSU OLMAK İSTİYORUM”

Geçen sezonun hem kendisi hem de takımı için iyi bir sezon olmadığını vurgulayan Linnes, “Benim pozisyonumda başka oyuncular da oynadı. Ben elimden geleni gösterdim. Riekerink hocamızın gelmesiyle pozitif bir hava oldu takımda. Takım olarak daha iyi bir hale geldik. Bu sene de aynı şekilde iyi başladık. Kendi açımdan da iyi başladık. Bir an önce gerçek Martin'i gösterip ilk 11 oyuncusu olmak istiyorum” dedi.

linnes-bruma-18-7

“TÜRKİYE’DE ENDİŞELİ OLDUĞUM DOĞRU DEĞİL”

Türkiye'de kesinlikle korktuğum endişeli olduğum doğru değil” diyen Linnes şunları söyledi:

“Çok üzüldüm tabii ki etkileniyorsunuz, çok sevdiğim arkadaşlarım, ailem var. Benim hep söylediğim bir şey var. Ben Türkiye'de çok mutluyum. Korku ve endişe yok. Umarım her şey yoluna girer.”

“ŞAMPİYONLUK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Her zaman yeni gidilen kulüplerin zorluk çıkarabileceğini belirten Linnes, “Her şey yeni. Hocalar yeni, oyuncular yeni. Bambaşka bir sürece gidiyorsunuz ama artık 6 ay geçti sistemi ve arkadaşlarımı daha iyi tanıyorum. Bence bu sene daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Şampiyonluk için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

“JOHANSEN TRANSFER OLURSA TARAFTAR ONU SEVECEKTİR”

Galatasaray'ın transfer gündeminde olan Johansen hakkında da açıklamalarda bulunan Linnes, “Kendisi yakinen tanıdığım bir arkadaşım. Karakter ve futbolcu olarak çok iyi bir insan. Böyle bir şey olursa Galatasaray taraftarı çok sevecektir. Defansif anlamda her şeyi yapan, ofansifte de goller atan bir oyuncu. Şu an olay ne durumda bilmiyorum ama olay gerçekleşirse kendisini Galatasaray taraftarları çok sevecektir” açıklamasında bulundu.

etasd