SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın patronu Dursun Özbek, Serdar Aziz ve Emrah Başsan dışında transfer gerçekleşmemesi üzerine duruma el koyarak, transferle ilgili yönetici ve profesyonellere talimat verdi.

İLGİLİ HABERGalatasaray`da forvet arayışı sürüyorGalatasaray`da forvet arayışı sürüyor

Milliyet’in haberine göre Özbek konuşmasında şunları söyledi:

UEFA Finansal Fair Play konusunda geldiğimiz günden beri önemli adımlar attık. Mali yönden kulübü belli bir seviyeye getirdik. Yeni sezon için bu başarılı çalışmalarımızı sportif sonuçlarla taçlandırmalıyız. Bunun için transferde sizlere istediğiniz yetkiyi veriyorum. Bana 2 tane çok önemli dünya yıldızı getirin. Maliyeti konusunda dikkatli davrandığınızı biliyorum ama taraftarın sesine de kulak vermeliyiz. Bu iş şov işi ise şovu en iyi biz yaparız. Forvet ve orta saha için çok iyi futbolcular bulun.

Özbek’in mali yönden verdiği garanti, Galatasaray’da transferin seyrinin tamamen değiştirdi. Cim-Bom, bu gelişme üzerine düşük profilli, isimsiz oyuncular yerine, üst seviyede, herkesin bildiği isimlerle temaslar kurmaya başladı. Yönetimin transfer konusunda Avrupa devlerindeki gelişmeleri takibe aldığı ve bu takımlarda boşa çıkacak isimler nedeniyle işin ağırdan alınacağı belirtildi.

Milliyet