SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FETÖ yandaşlarına karşı spor camiası tek yürek

Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüpler açıklama yaparak demokrasi ve cumhuriyetin yanında olduklarını belirtirken "Bu asla kabul edilemez" mesajlarını yayınladılar.

Güncellenme: 08:17, 17/07/2016
FETÖ yandaşlarına karşı spor camiası tek yürek

FETÖ yandaşları tarafından önceki gece düzenlenen darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanmış, kazanan “Cumhuriyet ve Demokrasi” olmuştu. Bu gelişmenin ardından spor camiası da tek yürek oldu. Tüm federasyonlardan ve kulüplerden birbiri ardına açıklamalar yayımlandı, cumhuriyet ve demokrasinin kazandığının altı çizildi. Türkiye Futbol Federasyonu, darbe girişimine tepki göstererek askeri kalkışmanın, modern bir demokrasiyle yönetilen Türkiye'de asla kabul edilemez olduğunu ifade etti. Açıklamada, “Milletimizin bu önemli günde demokrasiye sahip çıkacağına güveniyor ve bu uğurda mücadele veren tüm kurumlarımıza görevlerinde muvaffakiyetler diliyoruz” denildi.

İLGİLİ HABERPuyol: Tedirgin anlar yaşadık ama iyiyizPuyol: Tedirgin anlar yaşadık ama iyiyiz

TÜRK BAYRAKLARIYLA SAHAYA

Tüm kulüpler, “Darbeye hayır” açıklaması yaptı. Nuri Şahin, Mehmet Okur, Emre Çolak, Burak Yılmaz, Arda Turan başta olmak üzere birçok sporcu Türk Bayrağı fotoğrafı paylaştı, birlik mesajları verdi. Kulüpler Birliği de hazırlık maçlarına futbolcuların ellerinde Türk bayraklarıyla çıkmasına karar verdi.

İLGİLİ HABERMuharrem Usta, Veysel Taşkın`ı kovduMuharrem Usta, Veysel Taşkın`ı kovdu

İLGİLİ HABERSpor camiası birbirine girdiSpor camiası birbirine girdi